• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی

  آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی

  آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی  با سکه –

  ایده با سکه –

  با درود فراوان خدمت شما عزیزان – در این آموزش سکه های زیادی را لازم داریم تا یک ایده بسیار زیبا اجرا نماییم , بله ایده روکش کردن میز با سکه . این ایده به این شکل است که همانطور که در عکس ها و مراحل خواهید دید ؛ میز رنگ رو رفته خود را بسیار زیبا خواهیم کرد بطوریکه کاملا چهره آن دگر گون و زیبا خواهد شد . هزینه آن هم گرانتر از هزینه خرید روکش یا دادن اجرت و هزینه نقاش چوب نخواهد بود با این تفاوت که یک نمای بسیار جذاب خواهد داشت . در این آموزش از ارزان ترین واحد پول اروپا یعنی پنی استفاده شده که ما در ایران با توجه به در اختیار داشتن رنگ های نقره ای و طلایی در سکه های کم ارزش میتوانیم بصورت ترکیبی از این دو رنگ بهره جوییم که البته در زمان قدیم اگر خاطرتان باشد سکه های 50 ریالی طرح میدان آزادی هم بودند که رنگ برنزی زیبایی داشتند و من خود به شخصه با دیدن این میز و رنگ لعاب آن توسط پنی ها ؛ یاد آن سکه ها افتادم . در ادامه با ما در آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی همراه باشید .

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  سکه مقدار لازم
  چسب 1 عدد
  رزین مقدار لازم
  میز چوبی 1 عدد

  لوازم مورد نیاز

  آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی


  ایده تزیین با سکه ها

  1 :

  همانطور که گفتم ایده ما استفاده از سکه برای روکش کردن میز است ؛ برای شروع اصلا لازم ندیدم که سکه ها را تمیز و برق بیاندازیم ولی اگر ایده و تجسم شما نیاز به نو نشان دادن سکه است میتوانید قبل از نصب آنها را با پولیش بشویید و سپس شروع به نصب نمایید . در ابتدا شروع مینماییم سطح صاف میز را سکه چسباندن و با چسب قطره ای سکه ها را میچسبانیم تا سطح روی میز بطور کامل پوشیده شود. سپس زمانیکه به لبه های کار رسیدید میتوانید سکه ها را متناسب با لبه خم نمایید و با چسب محکم بچسبانید و این کار را تا انتهای لبه دور میز ادامه میدهیم که در عکس ها نیز مشخص است .

  نحوه ساخت میز سکه ای

  آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی


  لعاب رزینی برای میز قدیمی

  2 :

  اکنون که همه جای سطح میز روکش شده است میخواهیم با استفاده از رزین علاوه بر بالا بردن سطح استحکام ؛ سطحی صیغلی و صاف و زیبا و براق را نیز برای این روکش پر از سکه ایجاد نماییم . برای این منظور رزین مورد نظر که میتواند رزین پلی استر یا رزین اپوکسی باشد را ؛ مخلوط مینماییم و بر روی میز و مجموعه سکه ها میریزیم و شروع به کاردک کشیدن بر روی میز مینماییم . رزین خود بصورت لاک از کناره ها پایین میرود و در اخر میتوانیم تا کاملا خشک نشده آن را جم نماییم و سپس ؛ بعد از خشک شدن رزین میز برای استفاده کاملا آماده است میتوانید بر روی آن با نهایت لذت و شاد استفاده نمایید ؛ امیدوارم که از این آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی لذت برده باشید .

  نحوه ساخت میز

  آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی

  ساخت میز بار

  آموزش تصویری ایده زیبا سازی میز قدیمی


  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->