• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش تصویری ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  آموزش تصویری ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  آموزش تصویری ساخت دیوارکوب لمسه کاری شده بصورت نورمخفی دکوری در خانه

  ایده برای ساخت لامپ دیواری زیبا

  با درود فراوان . در این آموزش قصد داریم با الهام از لمسه کاری روی دیوار و مبل و… یک نوع دیوارکوب زیبا بسازیم که این طرح را در ابعاد کوچک به خانه بیاوریم ! برای این منظور میتوانید از متریال مختلفی استفاده کنید مثلا به جای پارچه مبلی از چرم میتوانید استفاده کنید و یا حتی اسکلت را که ما از چوب ساخته ایم میتوانید از مواد دیگری بسازید که برایتان راحتتر است و….. ساخت دیوار کوب لمسه کاری به عقیده من خیلی کار سختی نیست بخصوص که ابزار کافی و مورد نیاز را در اختیار داشته باشید البته من معمولا یک فرز انگشتی یا میکرو فرز قوی دارم که اکثر کارهایم را با آن انجام میدهم و من را از خرید فرز و دریل و اره وسمباده و … بی نیاز نموده .

   

  لوازم مورد نیاز جهت آموزش ساخت دیوارکوب لمسه کاری :

  قطعه / ماده

  تعداد / وزن

  MDF

  به تعداد لازم

  پارچه مبل

  به مقدار لازم

  لامپ LED

  به تعداد

  ابزار لازم

  به تعداد

  مراحل ساخت و منتاژ

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  سوزن تزیینی نگین دار

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  پارچه مبلی


  آموزش ساخت وسایل چوبی

  1 )

  برای شروع ساخت دیوارکوب ابتدا باید اسکلت کار را بسازیم و برای این منظور به تعداد و اندازه هایی که داریم به چوب بری میرویم و آنها را میدهیم برایمان ببرند و یادتان باشد که لبه های کار که بهم منتاژ میشود را ما فارسی بر کرده ایم البته نیازی نیست !

   

  نحوه منتاژکاری

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  ایده کارآفرینی در خانه

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری


  آموزش کار بر روی چوب

  2 )

  سپس , بعد از منتاژ جعبه ها به سراغ سوراخ کاری میرویم ! برای مثال پشت کار را باید یک روزنه بزرگ برای دسترسی جهت نصب و تعویض لامپ LED ایجاد کنیم و برای نصب آن نیز باید یک سوراخ ایجاد کنیم مانند شکل زیر که برای این امر ما از مته براده بردار استفاده کرده این و فیلم آن نیز پیوست گردیده است !

   

  منتاژ و ساخت

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  الگو سوراخکاری

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری


  آموزش لمسه کاری

  3 )

  اکنون به نصب روکش پارچه ای و لمسه کاری آن میرسیم ! برای این منظور ما ابتدا بر روی جعبه خطوط و نقطه نشانه گذاری کرده ایم و آن را سوراخ نموده این چون لمسه کاری ما بصورت دوخت نیست بلکه با استفاده از پین یا سوزن ته گرد اینکار را انجام میدهیم . ویدئو سوراخ کاری نیز موجود میباشد که در ادامه خواهید دید . حال ابر را روی نمای روبرو جعبه چوبی قرار میدهیم و سپس پارچه را روی آن طوری قرار میدهیم که پس از لمسه کاری به اندازه کافی بلند باشد تا کناره های کار را نیز بپوشاند . سپس با سوزن ته گرد نگین دار از روی پارچه آن را به سوراخ هایی که قبلا با میکرو دریل ایجاد کرده بودیم هدایت میکنیم و در پشت ادامه آن را تا میزنیم تا سوزن به سمت بالا برنگردد و این کار را برای تمام سوراخ ها انجام میدهیم تا اینکه لمسه کاری ما تمام شود .

   

  نحوه چسباندن

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  لمسه کاری بر روی چوب

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  ساخت دیوارکوب

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  مراحل لمسه کاری

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  روش سوزن دوزی پارچه مبلی

  لمسه کاری

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری


  آموزش نحوه روکش پارچه ای

  4 )

  اکنون کناره های جعبه را چسب میزنیم و ادامه پارچه را میکشیم تا جم شود و آن را روی طرف پهلوی جعبه میچسبانیم , اینکار را برای طرف دیگر نیز تکرار میکنیم مانند تصاویر . در نهایت اگر نورپردازی مد نظر دارید نصب و تعبیه کنید و سپس دیوارکوب را به دیوار نصب کنید .

  ما برای نورپردازی آن از شیشه سندبلاست استفاده کرده ایم و برای منبع نور از لامپ LED وات مناسب با کیفیت خوب استفاده کرده ایم که تصویر نتیجه کار را قطعا ملاحظه فرموده اید .

   

  آموزش روکش کاری چوب

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  مراحل چگونگی ساخت

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری شده

  روکش لمسه کاری

  آموزش ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  چراغ دیواری

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری

  آموزش ساخت

  ساخت دیوارکوب لمسه کاری شده


  نکته و سخن آخر :

  خیلی از موارد و نکته ها که در این آموزش گفته شد را ؛ ما نیز پیشتر نمیدانستیم ! تجربه خوبی بود ؛ شاید باورش کمی سخت باشد اما حتی ساخت ساده ترین کاردستی های ممکن در طول زندگی به قدری به دانش و تجربه و گسترش نبوغ شما کمک میکند که اثرات مثبت آن را در تمام امور زندگی لمس خواهید نمود ! هرگز تصور نکنید ساخت کاردستی یا همان دست ساز حتی اگر ساده باشد , وقت هدر دادن است ! این اشتباهی است که اغلب مردم مرتکب میشوند و همواره سطح نبوغ و خلاقیت ذهنی آنها در محدوده کوچکی متوقف خواهد ماند ! وسعت ایده های ذهنشان محدود و کوچک است و همواره به نبوغ ذهنی انسان های فعال و پویا غبطه میورزند ! سعی کنید از اینان نباشید .

  با ما همراه شوید ! سایت ما را بوکمارک و یا مشترک شوید تا انگیزه ای باشد برای حرکت به سمت ساخت , دست ساز های خانگی !!

  همواره از خلقت خود لذت خواهید برد , موفق باشید .

  آموزش اختصاصی Diys.ir : آموزش ساخت دیوارکوب لمسه کاری

   

  در انجمن تخصصی گفتگو Diys به ما بپیوندید forum
  ما را در اینستاگرام دنبال کنید اینستاگرام

   

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ما فقط یک فروشگاه نیستیم , حامی فعالان عرصه هنر دست ساخته ها هستیم و امکان فروش هنر دست را برای ایشان فراهم مینماییم .

  <-- telegram end -->