• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش تصویری عروسک سازی در خانه

  آموزش تصویری عروسک سازی در خانه

  آموزش تصویری عروسک سازی با لوازم بدرد نخور و بلا استفاده در خانه بصورت گام به گام

  چگونه در منزل برای بچه ها عروسک ساده درست کنیم

  با درود . گاها برخی لوازم و مواد در خانه وجود دارد که اگرچه جایش در زباله دانی است ولی انگار یک حسی به ما میگوید :” نه ! بدرد میخوره “

  یکی از این موارد در حوزه البسه و پوشاک , جوراب است . جوراب گفتیم و عشق آغاز شد :) یادش بخیر در قدیم با جوراب های کهنه و پاره توپ هایی کوچک درست میکردیم و در فضای خانه گل کوچک بازی میکردیم و خیلی ها یادشان می آید قطعا :) امروز نیز ایده ای خانمانه با این جوراب ها داریم و برای شما خانم خانه که به دنبال سرگرم کردن کودکتان هستید و دنبال ایده میگردید این میتواند عالی باشد . همین الان سراغ کشو پوشاک بی استفاده تان بروید و از بین آنها جوراب های به درد نخور را جدا کنید و برگردید ؛ ما هیچ کجا نمیرویم :) منتظرتان هستیم .

   

  لوازم مورد نیاز در این آموزش عروسک سازی  چیزی نیست به جزء یک جوراب +مقداری نخ +سوزن +کمی الیاف

   

   


  با جوراب های پاره و بدرد نخور چکار کنم

  1 :)

  خوب ما نیز یک جفت جوراب به درد نخور آورده ایم تا پا به پای هم مراحل آموزش را ادامه دهیم . همانطور که میبینید جوراب ما رنگ و طرح آن به گونه ای است که احتمال میدهیم نتیجه نتهایی ما عروسک گارفیلد باشد :دی پس ما با این جوراب های کهنه یک عروسک به شکل گربه را میسازیم .

  ابتدا جوراب ها شسته و سپس متناسب با کاربرد هر یک ( مثلا دست و پا و سر و دم و… ) برش بزنید , دقیقا مانند کاری که ما انجام داده ایم و در عکس ها و تصاویر میبینید .

   

  جوراب

  عروسک سازی با جوراب

  make

  آموزش عروسک سازی ساده با جوراب


  ایده برای ساخت عروسک

  2 :)

  خوب اکنون زمان چاق کردن است , خودتان نه ! گربه را :) برای حجیم کردن میتوانید از الیاف که در بالشت و .. مورد استفاده قرار میگیرد استفاده کنید و یا از نوعی دیگر الیاف به نام ویسکوز و یا حتی اصلا خریدن چرا ؟ همان لباس های کهنه را خورد و نخ کش کنید و داخل اجزاء بدن عروسک را با انها پر کنید .

  ساختنی

  آموزش عروسک سازی

  عروسک گربه

  عروسک سازی در خانه


  آموزش دوخت عروسک مخفی

  3 :)

  اکنون برای دوخت اجزاء عروسک آنها را پشت رو کنید و بدوزید و در آخر مجددا آنها را برگردانید . اینکار برای این است که خط دوخت مخفی بماند ، البته اگر تصور میکنید که دوخت نیز در رویت باشد زیبایی خودش را دارد پس هیچی , در اینصورت دست و پا و… عروسک را جدا گانه بدوزید .

   

  دوخت و دوز

  عروسک سازی و دوخت


   

  صورت گری برای عروسک

  4 :)

  با مقداری کاموا رنگی حالت چهره به صورت گربه بدهید , مثلا خنده یا اخم یا بدجنسی و….

  ایده با جوراب

  عروسک سازی


  دوخت عروسک

  5 :)

  اکنون فقط کافی است تا سر عروسک را بدوزید و تمام شود . ما برای اینکه دوخت گردن عروسک مخفی باشد لبه بالایی را یک سانت تا کردیم و سپس اقدام به دوخت کردیم و در آخر پس از اینکه دوخت تمام شد یقه را مانند بلوز یقه اسکی به روی گردن عروسک برگرداندیم و نتیجه کار را دیدید . همانطور که در عکس عروسک ها نشان داده ایم

   

  دوخت عروسک

  عروسک سازی

  عروسک

  چگونه عروسک سازی کنم


  نکته و سخن آخر :

  خیلی از موارد و نکته ها که در این آموزش گفته شد را ؛ ما نیز پیشتر نمیدانستیم ! تجربه خوبی بود ؛ شاید باورش کمی سخت باشد اما حتی ساخت ساده ترین کاردستی های ممکن در طول زندگی به قدری به دانش و تجربه و گسترش نبوغ شما کمک میکند که اثرات مثبت آن را در تمام امور زندگی لمس خواهید نمود ! هرگز تصور نکنید ساخت کاردستی یا همان دست ساز حتی اگر ساده باشد , وقت هدر دادن است ! این اشتباهی است که اغلب مردم مرتکب میشوند و همواره سطح نبوغ و خلاقیت ذهنی آنها در محدوده کوچکی متوقف خواهد ماند ! وسعت ایده های ذهنشان محدود و کوچک است و همواره به نبوغ ذهنی انسان های فعال و پویا غبطه میورزند ! سعی کنید از اینان نباشید .

  با ما همراه شوید ! سایت ما را بوکمارک و یا مشترک شوید تا انگیزه ای باشد برای حرکت به سمت ساخت , دست ساز های خانگی !!

  همواره از خلقت خود لذت خواهید برد , موفق باشید .

  آموزش اختصاصی Diys.ir : آموزش عروسک سازی در خانه

   

  در انجمن تخصصی گفتگو Diys به ما بپیوندید forum
  ما را در اینستاگرام دنبال کنید اینستاگرام

   

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->