• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش دوخت کیف چرمی

  لوازم چرمی

  آموزش ساخت محصولات چرمی در خانه –

  آموزش چرم دوزی –

  با درود – خیلی بی مقدمه میریم به سراغ آموزش کیف چرمی در ابتدا زیرا در آموزش های پیشین دوخت کیف چرمی به اندازه کافی توضیحات ارایه شده است و تصور بر این است که کار آموزان گرامی دارای پیش زمینه لازم در این مورد هستند و البته لازمه مهارت در این حرفه این است که انواع انواع آموزش ها را انجام دهید و همانطور که در آموزش های بعدی خواهید دید و سپس بعد از کیف چرمی میرویم و سایر محصولات را میسازیم که دیگر دستمان در دوخت و ساخت لوازم و محصولات چرمی کمی راه افتاده است .

   

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  چرم مقدار لازم
  آستری مقدار لازم
  نخ و سوزن تعداد لازم
  قیچی و کاتر 1 عدد
  لوازم و ابزار چرم دوزی بسته کامل
  واکس دلخواه

  ابزار لازم برای کار چرم

  آموزش ساخت و دوخت مصنوعات چرمی


  الگوی دوخت چرم

  1 :

  در ابتدا باید مشخص کنیم برای خودمان که دقیقا چه چیزی در سر داریم و قرار است چه با چرم بسازیم ؟ خوب در تصویر همانطور که دیدید میخواهیم یک ست کامل مشتمل بر کیف دوشی ؛ کیف دستی ؛ پاکت پول ؛ جا دستمال و… را بسازیم که میتوان آن را به عنوان یک سن هدایا به نو عروس کادو داد و یا به هر نوع مناسبت خاصی که مد نظر شما است و یا حتی به عنوان یک کسب و کار اقدام به تولید و فروش مصنوعات چرمی نمایید .

  از روی الگو شروع به برش چرم ها میکنیم .


  آموزش دوخت لوازم چرمی

  2:

  خوب چرم و آستر لازم داریم و نخ مخصوص چرم که باید اول قسمتهایی رو که قراره روی کار سوزن فرو بره با سوزن ضخیم داغ و سوراخ کنیم . بقیه موارد رو هم شامل دوخت زدن و اینکه میتوانید با تغییر در روش دوخت شکل زیباتری به کیف و لوازم ببخشید رو حتما خودتون میدونید ولی برای شروع همان دوخت ساده را انجام دهید و بقیه کار راحته .

  نحوه دوخت چرم

  آموزش ساخت و دوخت مصنوعات چرمی


  آموزش برشکاری و دوخت چرم

  3:

  همانطور که میبینید تعداد زیادی مستطیل از چرم جدا کردیم و بهم دوختیم و تزئینات کارهم که سلیقه ایه هستش , مثلا برای یکیشون چرم رو در درازا برش زدم و لول کردم و روی کیف چسبوندم و ….

  فقط دوختش نیاز به کمی دقت بیشتر داره و بهتره حتما اگه از چرخ استفاده میکنید بدونید که آیا چرخ خیاطی شما این ضخامت رو ساپورت میکنه یا نه و ممکنه زیر کار بمونه . موفق باشید .

  دوخت کیف و کفش

  آموزش ساخت و دوخت مصنوعات چرمی

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ما فقط یک فروشگاه نیستیم , حامی فعالان عرصه هنر دست ساخته ها هستیم و امکان فروش هنر دست را برای ایشان فراهم مینماییم .

  <-- telegram end -->