• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت دستگاه بریدن بطری (بطری بر)

  بریدن بطری شیشه ای

  چگونگی بریدن بطری شیشه ای –

  روش برش بطری شیشه در خانه –

  با درود فراوان – شاید شما نیز مانند من برایتان پیش آمده باشد که بخواهید یک بطری شیشه ای زیبا که در اختیار داشته اید را برش بزنید ولی هرچه تلاش کرده اید نتوانستید و ایده ای هم برای آن به ذهنتان نرسیده است که چه کنید تا بتوانید این بطری را از مقطع دایره ای آن بسیار تمیز و صاف برش بزنید ؛ یکی از سخت ترین کارها در زمینه شیشه بری ؛ بریدن بطری و سایر اجسام شیشه ای با مقطع گرد است ؛ حال اگر مقطع اشکال مختلف هندسی باشد ، که سخت تر نیز میشود !! اگر شما با دست جهت بریدن بطری تلاش کرده باشید تا کنون متوجه این موضوع شده اید که اینکار چه مقدار سخت است و نتیجه نهایی نیز برشی صاف و یکدست نخواهد بود ، و در یک کلام باید بگویم بیخیال برش به روش دستی شوید ! دستگاهی که امروز آموزش ساخت آن را به شما آموزش میدهیم این نواقص را برطرف میکند تا در نحوه بریدن بطری ،هم زمان کمتری را صرف کنید و هم دقت لازم را داشته باشید ؛ اصول کار بر اساس خط انداختن توسط تیغ الماس شیشه بری مانند شیشه معمولی و در نهایت استفاده از خاصیت انقباض و انبساط شیشه است جهت جدا سازی بطری از خط مذکور ، که این روند را آخرین تصویر موجود در آموزش که بصورت متحرک بوده میتوانید ببینید .

  پس اگر مشتاق فراگیری نحوه ساخت این دستگاه هستید با ما همراه شوید .

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  تیغ الماس 1 عدد
  تخته چوب 1 عدد
  ریل فلزی 1 عدد
  خط کش فلزی 1 عدد
  لوله PVC مقدار لازم
  آهنربای نئودمیومی تعداد لازم

  آموزش ساخت دستگاه شیشه بری

  1:

  در ابتدا اقدام به ساخت ، تخته چوبی مستطیلی را جهت نصب متلغات آماده میکنیم روی آن مقداری مواد مخصوص چوب یا همان روغن چوب را با قلم مو میکشیم و طبق اندازه های از قبل مشخص شده جای نصب را برای هر یک از متلقات لازم مشخص میکنیم ، سپس به سراغ لوله پلاستیکی یا همان لوله PVC میرویم و آن را در 2 اندازه مورد نظر برش میزنیم و سپس همانطور که تصاویر میبینید آنها را برای نصب بر روی چوب آماده میکنیم . محل پیچ ها را مشخص میکنیم و سپس در این مرحله لوله PVC را بر روی تخته در جای خود نصب میکنیم ؛ این لوله کاربردش به عنوان برآمدگی جهت نگه داشتن بطری در جای خود و کمک به راحت تر چرخیدن بطری هست ؛ اگر همواره سایز بطری ها یکسان هستند ، این لوله را به گونه ای نسب کنید که بعد از قرار گرفتن بطری روی آنها بدنه بطری با تخته تماس نداشته باشد این کار باعث میشود بطری به راحتی در جای خود بچرخد و عمل بریدن بطری بهتر صورت پذیرد ، سپس آنها را با فاصله مناسب بطوریکه بطری پس از قرار گرفتن بر روی آنها به تخته چوب گیر نکند ، پیچ میکنیم .

  برش بطری استوانه

  راهکار بریدن بطری شیشه ای

   

  ساخت سیستم برش زن بطری

  2:

  در این گام ، شما قسمت تیغ الماس شیشه بر ، را از بدنه جدا کنید و اون رو با پیچ به مقطع چوب یا تخته کار که به عنوان پایه استفاده شده  متصل نمایید مانند عکس ، در محل نصب تیغه دقت کنید دقیقا به گونه ای نسب شود که پس از قرار گرفتن بطری به انداره میکرومتر فشار به بطری وارد کند به حدی که بتواند عمل خط انداختن و برش را انجام دهد . قرار گرفتن بیش از حد از لبه بطری بالاتر باعث هرز شدن , کند شدگی تیغه و…. و پایین قرار گرفتن بیش از حد هم باعث عدم کاربرد میشود و عدم برش میشود . بهترین حالت این است که بطری را بطور کاملا آزادانه روی لوله قرار دهید و تیغ را به نحوی که تیزی آن سطح شیشه را کاملا لمس نماید نصب نمایید ؛ این عمل در آخر با توجه به فشاری که بر روی بطری می آید و قابلیت ارتجاعی کمی که لوله پی وی سی از خود نشان میدهد به اندازه ای است که خط برش بر روی بطری ایجاد گردد .

  چگونه شیشه آب را ببرم

  بریدن بطری شیشه ای در خانه

   

  روش و ترفند نصف کردن بطری

  3 :

  اکنون 1 عدد ریل فلزی که در اختیار داریم را در جای مورد نظر که در تصویر نیز مشخص است پیچ میکنیم ، این ریل نگهدارنده خط کش است و شما با استفاده از این ابزار میتوانید مشخص کنید که خط برش در چه فاصله ای ایجاد شود ، کاربردی برای اندازه گیری دارد .

  که برای این منظور پس از نصب ریل ؛ به سراغ خط کش فلزی میرویم و لبه غیر قابل استفاده و غیر مدرج آن را برش میزنیم ؛ بطوریکه خط برش دقیقا بر روی خط عدد 0 باشد و نقطه شروع ما نیز همین خط است ؛ سپس با استفاده از چسب ، این خط کش را بروی ریل میچسبانیم بطوزیکه در تصویر میبیند .

  ایده برش بطری استوانه

  نحوه بریدن بطری شیشه ای آب

  ساخت بطری بر

  بهترین و ساده ترین روش بریدن بطری های شیشه ای

     چسب جادویی گريپز قابل شستشو و قابل استفاده تا 1000 مرتبه. قابل استفاده برای نگهداری موبایل، تبلت، لوازم حمام، چسباندن فرش بر روی زمین، اشیا بر روی دیوار، شیشه، چوب و ... هر بسته شامل 5 چسب دو طرفه گریپز می باشد.

  ساخت ماشین برش بطری

  4 :

  اکنون تعدادی باطری نئودمیومی را مانند تصاویر بصورت بلوک آهنربایی در آورده و کاملا آنها را پک میکنیم ؛ همانطور که میبینید این بلوک وظیفه نگه داشتن بطری و برای اندازه گیری استفاده میشود . به این صورت که هر طولی که میخواهیم بطری برش خرده شود را این بلوک را قرار میدهیم . در لبه کناری بلوک نیز 1 عدد نبشی قرار داده شده که میتوانی با پیچ کردن یک ساچمه استوانه ای کوچکتر از قطر دهانه بطری در آن نصب کنید تا درب بطری در آن جایگیرد .

  مراحل ساخت دستگاه برش بطری به اتمام رسیده است و میتوانید با مشاهده فیلم عملکرد آن ؛ از چگونگی طرز کار آن مطلع گردید و همچنین تصاویر که در ادامه قرار میدهیم خود به خوبی گویای نحوه کار این دستگاه است ، پس از آنکه توسط دستگاه خطوط برش ایجاد گردید ، میبایست محل برش را گرم نمایید و سپس با استفاده از یک تکه یخ کوچک ناحیه بالایی خط برش یا ناحیه پایینی را یخ بچرخانید تا عمل انبساط و انقباض موجب عمیق شدن خط برش و در نهایت جدا شدن بطری به 2 نیم گردد .  موفق باشید .

  برش بطری شیشه ای

  آموزش نحوه بریدن بطری

  ایده برای بریدن بطری

  ترفند برش بطری شیشه ای

   

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  5 نظر

  1. رضايي

   سلام خود شما این دستگاه رو آماده شده دارید برای ما که دریل اینا نداریم سخته اگه دارین لطف کنین بگین چند هست و اینکه چه سایز بطری ها رو میشه با این روش انجام داد با چه ضخامتی بطری 200 سی سی شیشه ای هست 600 سی سی هست ممنون میشم شماره بدین برای تماس

   پاسخ
   1. juzani

    سلام دوست عزیز – در حال حاضر فعلا موجود نیست ؛ ما معمولا دستگاهی را که ساخته و آماده داریم به همان تعداد 1عدد یا تعدادی که در آموزش آمده است داریم مثل آموزش ساخت دیوار کوب و اگر چنانچه دست ساخته ای با درخواست زیاد مواجه شود بصورت تعداد بالا ساخته و در فروشگاه قرار میدهیم . ما بیشتر لوازم و مواد مورد نیاز را برای کاربران سعی میکنیم فراهم کنیم تا تشویقی باشه برای اینکه خودشون شروع به ساخت کنن . اما این دستگاه را متاسفانه موجود نداریم در حال حاضر !

    پاسخ
   1. juzani

    سلام افشین جان – فروشگاه اصلی که هدفش فروش لوازم و مایحتاجات برای پروژه های دست ساز Diy است(مانند فروش رزین و یا ابزار کار و ….) و یا فروش کارهای هنری کاربران (مانند کیف و البسه یا کارهای تزیینی و…) هنوز تکمیل و افتتاح نشده و در حال حاضر مشغول تکمیل محصولات و انعقاد پروسه های همکاری هستیم – ولی فروشگاه عمومی که محصولات متنوعی را دارا میباشد ؛ میتوانید در این آدرس shop.diys.ir در اختیار داشته باشید . ضمنا به احتمال 90% فروشگاه تخصصی خود ما نیز بر روی همین آدرس در آینده ست خواهد شد و فروشگاه فعلی به آدرس دیگری منتقل میگردد . لازم به ذکر است محصولات بصورت رندوم در تمام آموزش های موجود در سایت قرار دارد و یا میتوانید مستیما بر روی محصولات در آدرس اصلی کلیک نمایید .

    پاسخ

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->