• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت لایت باکس Light Box ساده در منزل

  آموزش ساخت لایت باکس با مقوا

  ساخت لایت باکس  Light Box با مقوا و پارچه

  آموزش ساخت جعبه عکاسی

  با دورد فراوان – لایت باکس یا سافت باکس عکاسی چیست ؟ این جعبه عکاسی نوری یا یک نوع نرم کننده نور و یکنواخت کننده نور بر روی سطوح سوژه است که عکاسان برای گرفتن عکس های خاص از یک قطعه یا سوژه ثابت از آن استفاده میکنند و بسیار تاثیر مطلوب و چشم گیری در خروجی کار دارد که شما مشابه این کار را در عکاسی ها با چراغ هایی به نام دیش لایت یا دیش سافت عکاسی دیده اید !به این وسیله خیمه عکاسی نیز گفته میشود .

  امروز نیز ما قصد داریم تا به شما آموزش ساخت لایت‌باکس دست ساز را بیاموزیم ؛ این آموزش برای فقط عکاسان محصول و سوژه و … نیست ، بلکه بنده معتقد هستم هر شخصی در منزل لازمه که یک عدد از این لایت باکس ها رو داشته باشه .

  اما برای خود من بارها پیش آماده که خواستم از سوژه ای عکس بگیرم ولی به هر شکلی انجام میدادم سوژه جالب نمیشد چرا که اصول نورپردازی اون اشتباه بود و همواره قسمتی از سوژه تاریک و نامفهموم بود در حالی که این مشکل با ساخت یک لایت باکس بسیار ساده در منزل قابل حل است .

  ساخت این لایت باکس بسیار راحت است ، بخصوص که ما تقریبا از هر حرکتی برای شما تصویر تهیه کردیم و به جرات این آموزش یکی از کامل ترین آموزش هایی است که در سطح نت وجود دارد .

  نیازمندی ها
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  کارتن مقوایی 1 عدد
  چسب نواری 2 عدد
  کاغذ گلاسه پوستری تعداد لازم
  پارچه سفید پنبه ای مقدار لازم
  کاغذ ضخیم وزن بالا مقدار لازم
  خط کش+کاتر+قیچی 1 عدد

  لوازم خیمه عکاسی چیست

  لوازم ساخت لایت باکس عکاسی

  لایت باکس عکاسی

  1 :

  ابتدا مقدمه ای عرض کنم آن هم این است که لایت باکس ها معمولا از 3 جهت نور گیری دارند یکی از جهت بالا و دیگری از کناره های چپ و راست است ، جهت نورپردازی با لامپ های LED نوری یکنواخت و تمیزتری را ساطع میکنند و سعی کنید از ترکیب مناسب رنگ های سفید گرم و سرد استفاده کنید تا یک سفید طبیعی یا اصطلاحا نچرال بدست آورید .

  جعبه مقوایی یا همان کارتن را اماده کنید ؛ میتواند کارتون متعلق یک وسیله باشد که میخواهید آنرا به لایت باکس بدل کنید و یا حتی یک جعبه با مقوا یا کارتن پلاست مخصوص اینکار بسازید .

  ابتدا جعبه را به حالت مکعبی در بیاورید و جهت بستن درب ها بطوریکه بتوان هر زمان خواستیم آنها را مجدد باز کنیم و ببندیم ؛ میتوانید از چسب های پارچه ای دوطرفه نر و ماده استفاده کنید تا قابلیت متحرک بودن نیز داشته باشد .

  ساخت خیمه عکاسی

  ساخت لایت باکس با مقوا

  آموزش ساخت خیمه عکاسی

  2 :

  اکنون زمان بریدن تکه هایی از جعبه است که قرار است به عنوان پنجره استفاده شود ، 3 پنجره طبق توضیح بالا خواهیم داشت که فقط یکی را متحرکت میسازیم و و آن هم پنجره بالا است و 2 تا دیگر از پهلو باز میشوند را لازم نیست درب دار باشند بلکه میبایست کاملا باز کنیم , اندازه ها را توسط خط کش بزنید و سپس آن ها را توسط کاتر ببرید که این کار کاملا در تصاویر مشخص است .

  خیمه نور عکاسی

  ساخت لایت باکس عکاسی با لوازم ساده

  ساخت جعبه نورپردازی عکاسی

  ساخت لایت باکس نورپردازی

  ساخت باکس نور عکاسی

  ساخت لایت باکس برای عکس از کالا

  ساخت خیمه عکاسی

  3 :

  اکنون به اندازه پنجره های لایت باکس باید پارچه پنبه ای ببریم ! برای اینکار تکه مقوایی را که به عنوان دریچه یا پنجره برش زده ایم را روی پارچه میگذاریم و و از لبه ها به اندازه 2 سانت بیشتر برش میزنیم و در آخر یک دست کامل اتو میکشیم تا هیچ چروکی نداشته باشد ، سپس آن ها را در جای مناسب خود پشت پنجره ها نصب کنید ؛

  همانطور که در آموزش میبینید ما برای 2 پنجره کناری که قرار است نور از آنها به داخل بتابد از اول این پارچه را با چسب محکم میچسبانیم و کاملا آن را فیکس میکنیم و برای آن دریچه که متحرک ساخته ایم و قرار است باز و بسته شود و دیگر ضلع های بدنه و حتی روی درب کارتون و همه جا از کاغذ گلاسه براق یا همان کاغذ پوستری سفید استفاده میکنیم !

  ساخت خیمه عکاسی

  ساخت لایت باکس برای عکاسی سوژه

  جعبه نور عکاسی

  4 :

  کاغذ را اینگونه که میبینید در تصاویر در همه جای سطوح داخلی جعبه با چسب میچسبانیم ؛ در این صورت زمانیکه شما جعبه را میبندید حتی یک سانتیمتر نباید بدون پوشش باقی بماند و زرد باشد و همه جا باید سفید و یکدست باشد ! میتوانید در آخر روی کاغذ ها را یک پارچه سفید نازک بکشید تا بازتاب نور نرم تر شود و همه این موارد را با چسب سفید فیکس و محکم میکنیم .

  آموزش ساخت آتلیه عکاسی خانگی

  نحوه ساخت لایت باکس در خانه

  آموزش عکاسی از محصولات

  5 :

  حال که ساخت لایت باکس به اتمام رسیده است ؛ یک کاغذ ضخیم و مناسب که سطح مات داشته باشد و منعکس کننده نور نباشد را به عرض جعبه برش زده و برای قرار دادن در بستر جعبه عکاسی آماده کرده ایم ؛ برای این منظور لبه آن را مانند تصویر با خط کش تا میزنیم تا یک حالت زبانه بسازیم و آن زبانه باعث نگه داشتن کاغذ به بالای جعبه میشود و بدین ترتیب آخرین مرحله از آماده سازی ساخت خیمه عکاسی هم به پایان میرسد .

  خیمه نور عکاسی

  روش ساخت لایت باکس ساده

  آموزش عکاسی حرفه ای

  6 :

  اکنون کار ساخت لایت باکس مقوایی دست ساز یا همان خیمه عکاسی به اتمام رسیده است ؛ شما میتوانید عکاسی را آغاز کنید ؛ این جعبه نورپردازی عکاسی به نحوی ساخته شده که تا حدممکن قابلیت حمل آسان را داشته باشد و یا به نوعی پرتابل باشد که به همین دلیل از کارتن مقوایی تاشو استفاده کردیم و برای اتصال درب ها به جاب چسب های دایمی از چسب پارچه ای نر و ماده استفاده کردیم که میتواند بارها باز و بسته شود .

  برای تامین منبع نور میتوانید از چراغ مطالعه یا  2 عدد هالوژن LED پر وات از جنس و مارک خوب بازار با طیف نور سفید صدفی یا سفید نچرال بخرید و استفاده کنید و اگر پیدا نکردید 2 عدد هالوژن سفید مهتابی و 2 عدد سفید آفتابی بخرید و در هر طرف یک سفید آفتابی +سفید مهتابی را باهم روشن کنید و به داخل بتابانید .

  آموزش ساخت آتلیه عکاسی خانگی

  آموزش ساخت لایت باکس دست ساز

  آموزش عکاسی

  7 :

  اکنون همه چیز آماده است برای عکاسی ؛ برای شروع عکاسی دریچه متحرک را ببنید ؛ سپس منبع نور را تنظیم و روشن نمایید  اکنون رول کاغذ را نصب کنید و سوژه یا محصول و یا کالای مورد نظر برای عکاسی را قرار دهید و زاویه مناسب را برای آن ایجاد کنید ! اکنون درب کارتون که سمت شما است را تا اندازه ای که در زاویه عکاسی تداخل ایجاد نکند و اثری نگذارد ببندید !

  اینکار به این دلیل است که از آنجاییکه در ساخت لایت باکس تمام داخل جعبه را پوشش سفید داده بودیم ؛ بستن درب باعث میشود که امواج نور کمتر از دست برود و خارج شود و در داخل امواج نور منعکس شود و اینگونه تمام اطراف سوژه عکاسی یکدست روشن شود .

  همانطور که میبینید دوربین را تنظیم میکنیم و سپس شروع به عکاسی میکنیم ؛ یادتان باشد فلاش دوربین خاموش باشد !! بهتر است دوربین روی 3 پایه فیکس شود و بعد از تنظیم لنز با استفاده از کنترل دیجیتال از لب تاپ و… اقدام به شات زدن کنید تا امکان لرزش به 0 برسد !

  آموزشگاه عکاسی

  ساخت لایت باکس عکاسی دست ساز

  آموزش ساخت آتلیه دست ساز خانگی

  8 :

  در انتها نظر شما را به تصاویر کاربرانی که با استفاده از این آموزش توانسته اند لایت باکس یا همان خیمه عکاسی بسازند و برای خود یک آتلیه خانگی ایجاد کنند جلب میکنم و ببینید که دوستانتان چگونه این ایده را ساخته اند و گاها در برخی موارد کمی نیز به آن خلاقیت افزوده اند .

  خیمه عکاسی چیست

  ساخت لایت باکس

  ساخت لایت باکس

  روش ساخت لایت باکس

  خیمه نور عکاسی

  آموزش ساخت لایت باکس مقوایی

  منبع نوشته:http://www.instructables.com/id/Make-Your-Own-Object-Photography-Soft-Light-Box/

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  2 نظر

  1. asa

   عالی بود فقط تو قسمتهای آخر بهتر بود کمی بیشتر در مورد کاغذ ها و ترتیب چسبوندنشون توضیح میدادید
   تشکر

   پاسخ
   1. juzani

    سپاس از حُسن نظرتون – – در هر قسمت و یا هرجایی که اشکال و یا سوالی داشتید میتونید بپرسید ؛ ضمن اینکه ساخت لایتباکس یا جعبه نور سوژه در سایت چند نمونه وجود داره و فقط به این یک مورد ختم نمیشه – در آینده نزدیک هم بنده شخص با توجه به نیازم قصد ساخت یک لایتباکس دارم که حتما پیگیر جدیدترین آموزش های ما در سایت یا در کانال تلگرام باشید تا در به محض منتشر شدن اون رو از دست ندید .

    پاسخ

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->