• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت لیوان جادویی

  طرز ساخت لیوان جادویی

  ساخت لیوان جادویی –

  ایده خلاقانه ساخت لیوان –

  با درود – لیوان از آن دسته ابزار و مواردی است که خلاقیت در آن بسیار دیده میشود ، مثلا لیوان های تبلیغی یا لیوان های چاپی جادویی که در اثر ریختن مایعات گرم نقشدار میشود و …. و ما در این آموزش قصد داریم یک نوعی از این لیوان های جادوی با مکانیزمی جالب را بسازیم ؛ این لیوان طرز کارش به این شکل است که میتوانید برای آن ظرفیت تایین کنید و اگر از آن مقدار بیشتر مایع ریخته شود لیوان بطور کامل خالی میشود ، کاربرد هایی متفاوت میتواند داشته باشد مثلا زمانی میخواهیم برای نوشیدنی محدودیت حجمی قرار دهیم و یا بخواهیم با کسی شوخی کنیم و یا با آن یکی مکانیزم مانند ساعت آبی بسازیم و خیلی موارد ابتکاری دیگر ؛ لذا جهت آموزش و فراگیری این دست ساخته با ما همراه باشید در پروژه ساخت یک لیوان جادویی – تصویر متحرک در زیر گویای عملکرد این لیوان جادویی میباشد .

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  لیوان مناسب 1 عدد
  نی پلاستیکی 1 عدد
  لوله 1 عدد
  اره 1 عدد
  کاتر 1 عدد
  چسب سیلیکون 1 عدد

  لیوان جادویی دست ساز

  ابزار لازم برای ساخت لیوان جادویی

  آموزش ساخت لیوان

  1 :

  همانطور که در تصاویر ابتدایی زیر میبینید ؛ شماتیکی از مکانیزم لیوان برای شما قرار داده ایم که میتواند جالب توجه باشد ، همانطور که میبینید نیاز است یک راه لوله در وسط لیوان با یک راه آب مجزا و منتهی به آن ایجاد کنیم ، یا بهتر بگویم لوله کوچکتر در لوله بزرگتر ؛ در این برنامه آموزشی کاملا مشخص است که بهترین مورد برای ساخت این لیوان ، لیوان پلاستیکی میباشد که قابلیت برشکاری و ایجاد روزنه و سوراخ و… را داشته باشد .

  لیوان جادویی دست ساز

  آموزش ساخت لیوان جادویی

  لیوان جادویی چیست

  مراحل ساخت لیوان جادویی

  ساخت لیوان خانگی

  2:

  برای شروع کار ساخت با حفظ اصول ایمنی ، ابتدا لیوان را به 2 قسمت پایه و کاپ جدا میکنیم ، که البته این مدلی که در اختیار ما است قابلیت جداسازی دارد ، ابتدا با تیغ اره زائده آنها را برش میزنیم و مانند تصاویر یک سوراخ در وسط هر 2 قسمت ایجاد میکنیم و لوله یا همان نی پلاستیکی را از پایه و کاپ عبور میدهیم و در آخر توسط چسب سیلیکون آن را کاملا عایق بندی میکنیم ، همانطور که در تصویر میبنید .

  ابده خلاقانه با لیوان

  طرز ساخت لیوان جادویی

  بهینه سازی لیوان نوشیدنی

  3 :

  در این مرحله ما یک لوله بزرگتر شفاف ، چیزی در ابعاد و اندازه های لوله آزمایشگاه در اختیار داریم که قسمت پایینی آن را یک زایده کوچک برای نفوذ آب ایجاد کرده ایم که در تصویر کاملا مشخص است ، سپس لبه های آن را آغشته به چسب سیلیکون میکنیم و آن را روی نی پلاستیکی قرار میدهیم همانند شکل و دیگر لیوان جادویی ما کاملا آماده برای استفاده است . در ادامه طرز کار آن را بصورت یک فایل تصویر متحرک GIF برای شما قرار داده ایم میتوانید مشاهده نمایید ، کافی است روی دکمه دانلود کلیک نمایید .

  لیوان دست ساز

  ساخت لیوان جادویی دست ساز

  عکس متحرک از عملکرد لیوان

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  2 نظر

   1. juzani

    لینک دانلود چی ؟ اگه منظورتون تصویر متحرک هست که در انتها بخش3 یک نوار بنفش رنگ میبینید که نوشته “عکس متحرک از عملکرد لیوان” روی اون کلیک کنید تا تصویر گیف دانلود بشه .

    پاسخ

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->