• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت وزنه آویزی برای رومیزی

  وزنه رومیزی برای میز

  ساخت وزنه آویزی رومیزی –

  ایده خلاقانه برای رفع چروک رومیزی –

  با درود فراوان – این توپک های کنفی چیست ؟ این ها در اصل میتواند هر نوع کاربردی بخصوص تزیینی مانند دسته کلید داشته باشند ، در این اموزش اما کاربرد این ها برای آویزان کردن از گوشه های رومیزی است تا دیگر نگران سر خوردن و یا چروک بودن رومیزی را نداشته باشید ؛ همیشه این موضوع برای شما خانه دار گرامی قطعا مشکل بوده است که رومیزی آنگونه که میخواهید همیشه صاف و یا اصطلاحا شق و رق نیست و از طرفی هم اگر جنس رومیزی یک حالت لیز داشته باشد که کار هر روزتان باید این باشد که رومیزی را از طرفین اندازه کنید و این تبدیل میشود به یک معضل بزرگ در خانه ؛ در این آموزش قصد داریم به شما نحوه ساخت یک وزنه زیبا بصورت آویزی جهت آویزان کردن از گوشه های رومیزی در مواقعی که رومیزی شما به خوبی نمیایستد و یا روی میز چروک میشود و از میز نهارخوری‌تان می افتد را تقدیم نماییم ؛ امیدواریم که از این آموزش نهایت لذت و استفاده را ببرید .

  نیازمندی ها
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  طناب کنفی | بند پاراکورد 1 بسته (سایزM6)
  گوی وزنی 4 عدد
  قلاب فلزی 4 عدد
  گیره سوسماری 4 عدد
  چسب 1 عدد
  نخ ابریشمی 1 بسته

  نیازهای ساخت توپک پاراکورد

  لوازم مورد نیاز برای ساخت وزنه آویزی

  آموزش ساخت توپک کنفی

  1 :

  در ابتدا شروع به ساخت توپک با استفاده از طناب کنفی و یا بند کفش (پاراکورد) میکنیم ، برای مرکز وزنه باید یک مغز سنگین پیدا کرد تا از آن برای زیرکار استفاده کنتیم مانند شکل زیر هم میتوانید نوع چوبی را تهیه کنید و هم نوع فلزی یا پلاستیکی و…. یا حتی میتوانید در ابعاد کوچک تر از تیله شیشه ای استفاده نمایید ؛ سپس مانند تصویر 4 عدد میخ بلند را در تخته چوبی میکوبیم و طبق تصاویر و الگو شروع به پیچاندن طناب به دور میخ های فلزی میکنیم و سپس آن را از روی شابلون یا همان الگو بر میداریم .

  ایده خلاقانه با بند کفش

  ایده خلاقانه با طناب کنفی و ساخت وزنه آویزی

  کاربرد های طناب کنفی

  2:

  در این مرحله آن توپ سنگین که قرار بود به عنوان مغزی استفاده نمایید را در قلب طناب ها قرار دهید و سپس مانند تصاویر با استفاده از یک دم تخت یا انبردست ، یکی یکی طناب ها را بکشید تا کاملا به دور گوی مغز فیکس و محکم شود و به هیچ عنوان طنابی در توپک شل نباشد و همگی کاملا منظم مانند تصاویر در کنار هم قرار بگیرند و در این مرحله فقط یک سر طناب بیرون می آید .

  طرز ساخت وزنه برای رومیزی

  آموزش ساخت وزنه آویزی کنفی

  ایده خلاقانه به بند کفش یا پاراکورد

  3:

  اکنون در این مرحله به میزان 20 سانت یا مقداری که فکر میکنید نیاز است انتهای طناب را فاصله دهید و سپس آن را ببرید و در آخر آن را با استفاده از یم اهرم یا یک وسیله مانند پیچ گوشتی 2 سو ، به داخل توپک فرو میکنیم ، برای این منظور قبل از فرو بردن در داخل توپک میبایست طناب و قسمتی که قرار است سر طناب در آن محل فرو رود را به چسب آغشته کنیم مانند تصاویر و سپس آن را در توپک فرو کنیم و بگذاریم تا کاملا خشک شود . سپس آن حلقه فلزی که برای قلاب کردن طناب خریداری کرده بودیم را میخواهیم نصب کنیم ، برای این منظور پس از آنکه طناب در محل خود کامل محکم شد لبه داخلی طناب را با چسب آغشته میکنیم و سپس حلقه را در داخل حلقه طناب قرار میدهیم و سپس طناب را به دور این حلقه فلزی محکم نگه میداریم تا کاملا خشک شود ، برای این منظور میتوانید از یک گیره سوسماری بزرگ برای کیپ نگه داشتن آن استفاده کنید و بعد از گذشت مدتی که طناب به قلاب کاملا چسب شد ، میتوانید به مرحله بعد بروید .

  وزنه اویزی تزیینی با بند

  ایده ساخت وزنه آویزی برای خانه

  ساخت توپک کنفی با طناب

  4 :

  اکنون پس از گذشت زمان لازم و خشک شدن چسب ؛ با استفاده از نخ ابریشمی مطابق با تصاویر که در ادامه نحوه پیچاندن نخ را به دور گردن بین توپک و حلقه را نشان میدهد این قسمت را پر میکنیم ؛ البته در این آموزش ما از رنگ مشکی استفاده کردیم ولی شما میتوانید از رنگ های دیگر نیز استفاده نمایید مانند آبی و.. که میتوانند زیباتر باشند ؛ در آخر نحوه گره زدن آن را نیز در تصاویر میبینید و کار ما در انین مرحله تمام میشود .

  کاربرد بند کفش های لوله ای

  خلاقیت در ساخت آویز دکوری

  کاربرد بند پاراکورد

  5 :

  در نهایت گیره یا همان کلیپس سوسماری های کوچک که خریداری کرده بودیم را به وزنه متصل مینماییم تا برای نصب بر گوشه انتهایی رومیزی مان آماده شود . اتصال این وزنه باعث پایداری رومیزی میشود تا از جای خود حرکت نکند ، نحوه نصب آن را در تصویر زیر میبینید ؛ برای این منظور با استفاده از دم تخت یا انبر دست قلاب انتهایی خود سوسماری را به دور قلاب توپک می اندازیم و با دم تخت و انبر دست آن را کاملا محکم میکنیم تا دیگر همه چیز تمام شود و ما کارمان تمام در این مرحله تمام میشود ؛ میتوانید اکنون از این آویز ها برای آویزان کردن از رومیزی استفاده نمایید ( بطور تقریبی میتوان گفت هر وطنه 250 گرم وزن دارد ) و یا حتی کاربرد دیگر و جالب آن استفاده به عنوان جا کلیدی و آویز سوئیچ است .

  طرز ساخت وزنه آویزی پاراکورد

  ساخت وزنه آویزی با طناب کفی

  توپک با بند کفش

  ساخت وزنه آویزی توپک پاراکورد

  برای کشیدن رومیزی چیکار کنم

  وزنه آویزی برای رفع چروک رومیزی

   

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->