• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت چراغ دکوراتیو با بست کمربندی Cable Tie

  ساخت یک چراغ دست ساز

  ایده ساخت چراغ دکوراتیو با بست کمربندی

  کاربرد های بست پلاستیکی Cable Tie

  با درود فراوان – این آموزش ساخت چراغ دکوراتیو بسیار جالب است (البته تمام آموزش های ما جذاب و جالب هستند :دی) و با آموزش های قبلی ساخت چراغ های دست ساز متفاوت است .

  شما شاید تا کنون هرگز فکرش را هم نکرده بودید که میتوانید با تعدادی بست کمربندی پلاستیکی چنین ایده جالبی را پیاده کنید .

   رمز ساخت این چراغ دکوراتیو ، گره های کراواتی است که با بست کمربندی خواهیم زد ، شیوه اتصال این بست های کمربندی را نیز در ادامه خواهید دید ، فقط کافی است به عکس ها توجه فرمایید .

   

  نیازمندی ها
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  بست کمربندی 1 بسته
  لامپ LED 1 عدد
  سوزن 1 عدد
  چسب 1 عدد

  آنچه برای ساخت چراغ میخواهم

  لوازم برای ساخت چراغ دکوراتیو
   


  ایده با بست کمربندی پلاستیکی

  1 :

  در ابتدا این را خدمتتان عرض کنم که نتیجه نهایی ما به نوعی از بهم متصل کردن تعدادی گروه های بست کمربندی است که به اصطلاح اتصال شبکه های پنتاگونی یا همان 5 ضلعی ها است .

  ضمنا یادتان باشد که لامپ های گازی معمولا دمای بالایی ایجاد میکنند و برای این چراغ دکوراتیو ما ممکن است خطرناک باشند و حرارت ایجاد شده توسط آنها موجب ذوب شدن پلاستیک ها گردد لذا استفاده از LED پیشنهاد میشود .

  در ابتدا دسته گره اول را میسازیم ، طرز کار به این شکل است که ما یک چند وجهی داریم و هر وجهه را جداگانه میسازیم و سپس همه آنها را به بکدیگر متصل میکنیم .

  این چند وجهی متشکل از 12 عدد 5 ضلعی و 20 عدد 6 ضلعی  و هر پنج ضلعی از اتصال 15 بست کمربندی و هر شش ضلعی از اتصال 18 بست کمربندی ایجاد شده است که جهت ساخت و یادگیری مراحل به عکس ها توجه کنید که بسیار گویا کامل میباشند .

  ابتدا 3 گروه 6 عددی از بست را جدا کنید ؛ آنها را حلقه کنید ولی مراقب باشید حلقه را زیاد تنگ نکنید ، باید جا برای عبور بست کمربندی ها باشد .

  ایده خلاقانه با بست پلاستیکی

  ایده برای ساخت چراغ دکوراتیو

  چراغ دکوراتیو طرح پام پام

  2 :

  بعد از ساخت دسته اول سایر دسته ها را نیز به همان روش بسازید و سپس کنار هم بچینید و متصل کنید .

  این قسمت ممکن است کمی برایتان سخت باشد پس دقت بیشتری کنید در اتصال ها چرا که حیاتی ترین مرحله کار است ، مطابق عکس ها پیش بروید .

  اگر دیدید در نهایت خراب شد نگران نباشید ، با یک سوزن میتوانید قفل گره را باز کنید و مجدد گلوگاه گره گراواتی را ببندید و ادامه دهید تا به نتیجه مطلوب برسید .

  ایده با بست کمربندی yy

  ایده برای ساخت چراغ دکوراتیو

  ایده برای ساخت چراغ دکوراتیو

  3 :

  در نهایت با اتصال تکه ها که به شکل توپک شده اند ، به تصویر زیر که عکس چراغ دکوراتیو است خواهیم رسید که تصویر نهایی است و یک توپ ژولیده میباشد .

  چراغ دکوراتیو ما زمانی کاملا آماده میشود که مرحله نصب لامپ LED نیز به پایان برسد ، بعد از نصب لامپ دیگر چراغ دکوراتیو آماده است و میتوانید با آویزان کردن آن از سقف یا قرار دادن روی میز و روشن کردن آن نمای زیبا و جالب آن را تماشا کنید .

  آویز دکوری ساده

  ساخت چراغ دکوراتیو سقف

  ساخت پام پام با بست کمربندی

  ساخت چراغ دکوراتیو طرح پام پام

  خلاقیت با بست پلاستیکی

  4 :

  در ادامه عکسی ببینیم از چراغ دکوراتیو  ساخته شده توسط کاربران که با این آموزش توانسته اند بسازند .

  روش ساخت لایتینگ

  ساخت چراغ دکوراتیو ایستاده ژولیده

   

  منبع نوشته:http://www.instructables.com/id/Cable-Tie-Light/

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->