• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت چراغ محیطی مدل درخت

  آموزش ساخت چراغ محیطی مدل درخت

  آموزش ساخت چراغ محیطی مدل درخت بصورت تصویری –

  ایده برای ساخت لایتینگ –

  با درود فراوان – یکی از زیبایی های منزل لایتینگ ها هستند که بقدری این لوازم مهم و زیبا هستند و در دکوراسیون نقش مهمی را ایفا مینمایند که توجه به طرح و مدل این لوازم بسیار مهم است و نیز قدرت تاثیر آنها پا را از معماری داخلی فراتر برده و اکنون در محیط های حیاط و باغ و … نیز از این چراغ های زیبای بیرون نیز استفاده مینمایند و بسیار دیده ایم چنین مواردی را که انتخاب و یا ساخت صحیح و درست این لامپ ها تا چه اندازه میتواند در زیبایی منزل و محیط مورد نظر ما تاثیر گذار باشد لذا در این آموزش بسیار جالب , یک ایده خوب برای ساخت چنین چراغی را ارایه میدهیم که بسیار مناسب فضاها و محیط بیرونی میباشد کاملا الهام گرفته از طبیعت میباشد . لذا با ما در آموزش ساخت چراغ محیطی مدل درخت همراه شوید .

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  تنه درخت 1 عدد
  گرد بر چوب 1 عدد
  روغن چوب مقدار لازم
  مهتابی LED 1 عدد
  سیم برق مقدار لازم
  ابزار و لوازم مقدار لازم


  ساخت لایتینگ چوبی با تنه درخت

  1 :

  در این ایده همانطور که از تصاویر مشخص است ؛ یک تنه درخت را به ارتفاع مناسب برش میدهیم . بهتر است از تنه های بدون استفاده در طبیعت استفاده نماییم و درختی را از این بابت تخریب نکنید !! تنه اگر صاف باشید بهتر است ولی طرحدار هم زیبایی خاص خود را دارد . سپس همانطور که در ادامه میبینید شروع مینماییم به قطعه قطعه نمودن تنه درخت و آن را مانند کالباس برش مقطعی میدهیم البته ضخامت آن نباید خیل نازک و کم باشد ولی در هر صورت بستگی به نظر خودتان دارد .

  نحوه برش و صیغلی کردن

  نحوه ساخت چراغ محیطی مدل درخت


  ساخت دکور آباژور چوبی تنه درختی

  2 :

  اکنون در این گام ؛ مرکز یک قطعه را مشخص مینماییم و دقیقا اندازه قطر لوله LED که تهیه کرده ایم و شبیه لامپ مهتابی است ؛ توسط گرد بر برش میزنیم و تقریبا تمام قطعه ها را کاملا سوراخ میکنیم و ولی آخرین را تا نصف حفر مینماییم زیرا نمیخواهیم بیرون بزند ! قسمت پایه تنه درخت را که متصل به ریشه یا پایه درخت است نیز به اندازه ای فقط حفر مینماییم تا لوله چند سانتیمتر در آن فرو برود و بقیه آن را جهت عبور کابل برق با مته نمره 8 بلند انجام میدهیم . در آخر قطعه ها را توسط سمباده کاملا صیغلی مینماییم که در عکس این موضوع کاملا مشهود است .

  نحوه ساخت دکور با تنه درخت

  روشساخت چراغ محیطی مدل درخت

  چگونه چوب را سوراخ کنیم

  ساخت چراغ محیطی مدل درخت


  آموزش روش خشک کردن چوب خام

  3 :

  اکنون چوب ها را با استفاده از تکه هایی به عنوان فاصله یا اسپیس بر روی هم قرار میدهیم و در مجاورت تابش نور خورشید و عبور هوا قرار میدهیم تا رطوبت آن گرفته شود و کاملا خشک شود پس از خشک شدن سطح قطعه چوب ها را توسط روغن مخصوص پوشش میدهیم و مجدد در معرض هوا میگذاریم تا خشک شود . در این فاصله تا خشک شدن چوب ها به سراغ قسمت الکتریکی در مرحله بعد میرویم .

  نحوه خشک کردن چوب

  طرز ساخت چراغ محیطی مدل درخت

  نحوه روغن زدن چوب

  آموزش ایده چراغ محیطی مدل درخت

   


  آموزش ساخت چراغ ایستاده LED زیبا

  4 :

  اکنون همه چیز آماده است برای نصب ؛ ما در این اموزش از مهتابی های LED آماده در بازار استفاده نموده ایم و البته شما میتوانید این قسمت را نیز مطابق میل و سلیغه خود نیز بسازید که بسیار کار شکیلی خواهد شد . در نهایت کار لوله چراغ را در حفره ها قرار میدهیم و فاصله قطعه ها را باهم متناسب مینماییم . در نهایت با اتصال کابل برق و نصب چراغ در قسمت مناسب از روشنایی آن نهایت لذت را خواهیم برد . امیدواریم که از این آموزش ساخت چراغ محیطی مدل درخت نهایت لذت و استفاده را برده ؛ موفق باشید .

  نحوه ساخت آباژور ایستاده

  آموزش ساخت چراغ محیطی مدل درخت

   


  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  1 نظر

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->