• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت کلید جادویی مکعبی

  مکعب جادویی چراغدار

  ساخت کلید جادویی مکعبی

  ساخت کلید پارو کامپیوتر اکسترنال

  با درود ؛ امروز یک ایده بسیار جالب داریم و میخواهیم برای شرایطی که کلید پاور روی کیس در دسترس نیست یک کلید جادویی بسازیم که قابلیت چراغ خواب شدن را نیز دارار باشد و با زدن آن کامپیوتر روشن شود !

  در این آموزش سعی در نحوه ساخت یک نوع مکعب چوبی نوری که مانند زنگ پیشخوان هتل میتوان روی آن را فشرد تا مانند کلید عمل کند را داریم ، در نوع خود جدید و جالب خواهد بود و اگر کاربرد آن را تغییر دهید میتواند جالبتر هم باشد !

  در این آموزش با ما همراه شوید تا با استفاده از لوازم زیر یک کلید جادویی 2 کاربرده که هم دکمه پاور اکسترنال است و هم چراغ خواب و یا چراغ تزیینی روی میز کار را بسازید و لذت ببرید .

   

  نیازمندی ها
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  چوب به ابعاد

  30×11×1800

  1 عدد
  دکمه PushButton 1 عدد
  LED 1 عدد
  مقاومت 100 1 عدد
  USB 1 عدد
  چسب چوب 1 عدد
  چسب حرارتی 1 عدد
  پین هدر تعداد لازم
  میخ+چکس+خطکش تعداد لازم
  ابزار کار و لوازم مقدار لازم

  ساخت کلید پاور کامپیوتر

  1 :

  ابتدا تکه چوبی را که در انباری پیدا کرده ام را برش میزنم و به قطعاتی که اندازه آنها در زیر گفته شده میبریم :

  4x 60×30

  4x49x30

  1x 12x12x35

  معمولا چند میلیمتر را جهت قطر برش اره در نظر میگیرن اگر اره قطور تر بود بیشتر محاسبه کنید البته سعی کنید بیشتر باشه تا مقداری هم جهت سمباده زدن و… صرف شود .

  اکنون شروع به منتاژ جعبه میکنیم ، همانطور که میبینید یک قاب رویی و یک استند زیرین برای این کلید کلید جادویی نیاز داریم که در تصویرمیبینید با چسب و میخ آن را ساخته ایم .

  روش ساخت باکس چوبی

  آموزش ساخت کلید جادویی

  ساخت کلید جادویی شب

  2 :

  در این مرحله اکنون نیاز به یک کابل رابط USB همراه با پورت داریم که برای این منظور از رابط هاب یو اس بی قدیمی استفاده کردیم که پس از اطمینان از سلامت خود کابل آن را به این صورت که 2 سیم را که مربوط به پاور بود به دکمه لحیم و 2 سیم مربوط به چراغ را پس از لحیم با یک مقاومت سری به لامپ LED وصل میکنیم و در آخر مجموعه چراغ و کلید را رد جای خود قرار میدهیم و در انتها توسط چسب آنها را محکم میکنیم .

  ادیه خلاقانه با چوب

  ساخت کلید جادویی پاور

  ایده برای ساخت لوازم

  ساخت کلید جادویی در خانه با چوب

  طریقه اتصال سیم های دکمه پاور به مادربرد

  3 :

  در اینجا دیگر به سراغ طرف دیگر کابل میرویم و با اتصال پورت به درگاه USB کامپیوتر آن را آماده میکنیم ؛ سپس کابل را در کامپیوتر در محل جک های مختص کلید پاور و چراغ نصب میکنیم معمولا یک پین 2 عددی که روی آن PWR LED نوشته شده است مربوط به چراغ است و PWR SW هم مربوط به سوئیچ است بنابراین اتصال آن نیز کار راحتی است .

  چنانچه بخواهید کاربرد کلید چیزی جز دکمه پاور باشد میتوانید آن را به جای دیگری متصل نمایید .

  استفاده درست از لوازم

  ساخت کلید جادویی چوبی

  ایده جالب چراغ خواب با پورت کامپیوتر

  4 :

  اکنون ساخت مکعب تمام شده و شما کلید جادویی را ساخته اید و فقط کافی است در اینجا روی سطح چوبی آن را سمباده و پولیش بزنید تا کاملا صاف و صیغلی شود و حتی میتوانید از رنگ چوب یا واکس و… برای رنگ آن استفاده کنید و لذت ببرید .

  ایده با لامپ و سیم

  روش ساخت کلید جادویی

  کلید پاور کامپیوتر

  5 :

  در اینجا تصاویری از ساخته های کاربران که با استفاده از این آموزش توانسته اند یک کلید جادویی زیبا برای پاور کامپیوتر بصورت اکسترنال را بسازند البته باکمی تفاوت و نبوغ شخصی را میبینید که امیدواریم شما نیز از این آموزش بتوانید چنین استفاده ای ببرید .

  راهنمایی برای پاور کامپیوتر

  ساخت کلید جادویی اکسترنال

  منبع نوشته:http://www.instructables.com/id/LUX-an-external-power-button/

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->