• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت کیف چرمی جاکارتی

  مراحل آموزش گام به گام

  ساخت کیف چرمی جاکارتی در خانه –

  آموزش ساخت جاکارتی با چرم –

  با درود فراوان به کاربران وب سایت علمی سرزمین دست ساخته ها – در این آموزش هدف ما آموزش مراحل ساخت کیف چرمی هست که از آن به نام جاکارتی یاد میکنیم و قطعا شما از این مدل ها در فروشگاه ها و دست فروشان دوره گرد دیده اید که نوع پلاستیکی این کیف ها را معمولا در معابر و مکان های عمومی با قیمت هر عدد 1000 تومان میفروشند که خوب قطعا کیفیت و جنس به کار رفته در آن بسیار پایین است ، ما در این آموزش با استفاده از همان کیف های ارزان قیمت میخواهیم یک کیف چرمی جاکارتی با کیفیت بالاتر و مناسب تر بدوزیم یا بسازیم ؛ که من برای ساخت جاکارتی چرمی خودم از باقیمانده چرم و اشبالت مصنوعی که در آموزش دوخت کیف چرم دانشجویی اضافه آورده بودم استفاده کردم و شما میتوانید از چرم های طبیعی و یا سایر متریال ها استفاده نمایید و هر آنچه را با هر نوع طرح و رنگی که دوست دارید بسازید . امیدوارم که در کار دوخت کیف های چرمی موفق و سربلند باشید ؛ برای شروع کیف دوزی این آموزش نیز میتواند بسیار مفید باشد چراکه دوخت این کیف بسیار به مراتب راحتتر و ساده تر دیگر انواع کیف چرمی است .

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  چرم روغنی مقدار لازم
  چرم اشبالت مقدار لازم
  کاتر 1 عدد
  گچ خیاطی 1 عدد
  خط کش 1 عدد
  مداد 1 عدد
  نخ لی 1 عدد
  چسب چرم مقدار لازم
  گونیا 1 عدد
  سایر ابزار چرم دوزی تعداد لازم

  ایده و الگو برای دوخت کیف چرم

  1:

  خوب همانطور که میدانید و بارها نیز ما گفته ایم ؛ قدم اول در هرکاری تجسم ایده هست و اینکه در ذهن خود مجسم کنیم دنبال چه چیزی هستیم . اگر برای ساخت وسیله مذکور بتوانیم الگو و یا شابلون نیز تهیه کنیم که بسیار عالی خواهد بود و در این صورت میتوان به تعداد بالا از آن را تهیه و تولید کرد ؛ در این آموزش ما همان کیف های ارزان آماده بازاری را شابلون و الگو گرفته ایم و اندازه هارا طبق آنها در آوردیم که در تصاویر مشهود است ؛ ابتدا تکه بزرگ و اصلی را از چرم روغنی برش زده ایم و روی آن لایه بسیار نازک اشبالت چسبانده ایم . همینطور تکه های کوچک تر را نیز که نگه دارنده کارت ها هستند نیز از چرم اشبالت رنک روش تر برش زده و آماده کرده ایم که در تصاویر میبینید .

  لوازم مورد نیاز برای چرم دوزی

  آموزش ساخت کیف چرمی جاکارتی


  آموزش دوخت جاکارتی چرمی

  2 :

  اکنون با قرار دادن تکه های کوچکتر بر روی پشت تکه بزرگتر و ابتدا لبه ها را با چسب میچسبانیم و سپس بعد از خشک شدن توسط چرخ و یا دوخت دستی آنها را میدوزیم که برای دوخت بهتر است از نخ محکم استفاده نمایید و در آخر دوخت نیز انتها و ابتدای نخ را که بیرون زده است با شعله کور کنید تا دیگر نخ از آن قسمت ریش ریش نشود و کار را خراب نکند و بدین ترتیب ما موفق به ساخت کیف چرمی جاکارتی شده ایم ؛ امیدوارم که از آموزش و نکات امروز که بیان گردید استفاده لازم را برده باشید .

  ایده های خلاقانه با چرم

  آموزش ساخت کیف چرمی جاکارتی

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ما فقط یک فروشگاه نیستیم , حامی فعالان عرصه هنر دست ساخته ها هستیم و امکان فروش هنر دست را برای ایشان فراهم مینماییم .

  <-- telegram end -->