• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • طرز تهیه شارلوت ژله ای

  ژله بستنی سرد

  آموزش تهیه شارلوت خانگی –

  پیشنهاد تزیین ژله برای مهمانی  –

  با درود فراوان – اگر نام شارلوت برایتان نا آشنا است باید در یک جمله بسیار خلاصه بگویم این یک دسر سرد ، ترکیبی از ژله و رولت خامه ای است که ترجیح برای بهتر شدن نتیجه کار این است که هر 2 قسمت را خودتان درست کنید و کمتر از مواد آماده استفاده نمایید ولی از آنجاییکه قسمت رولت آن کمی نیاز به تمرین و چند بار درست کردن دارد میتوانید از رولت و یا فافارول آماده استفاده کنید ، این دسر بسیار قابلیت تغییر و تنوع را در خود دارد مثلا میتوانید بستنی در آن بریزید و یا با خامه تزیین کنید و… اگر چنانچه شما نیز علاقه مند به فراگیری این آموزش خوشمزه هستید پس در ادامه با ما همراه شوید .

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  رولت 1 بسته
  پودر ژله 1 عدد
  شربت مقدار لازم
  بستنی 1 عدد
  خامه تزیینی مقدار لازم
  چند تکه میوه

   طرز تهیه دسر با رولت و بستنی

  1 :

  در ابتدا رولت ها یا  فافارول ها رو بصورت ورقه ورقه برش بزنید و آماده کنید ، معمولا این رولت ها بهترین حالت برای برش خوردن آنها این است که رولت را در یخچال با دمای پایین قرار دهید تا سفت شود و سپس میتوانید با چاقو اره ای اون رو برش بزنید ؛ چاقو اره ای برای برش زدن این گونه موارد بسیار مناسب تر است تا چاقو های لبه صاف ، زیرا چاقو های معمولی بخصوص اگر خیلی تیز نباشند باعث دفرمه شدن رولت میشن ؛ بخصوص که ضخامت رولت ها نیز کم است و ممکن است این فشار چاقو باعث بیرون زدن خامه درون آن شود و یا رولت تکه شود !!

  سپس در گام بعدی یک ظرف که میتواند کاسه پیرکس باشد را بردارید و ته آن را یک لایه نایلون نازک قرار دهید بطوریکه نایلون از لبه های کاسه پیرکس بیرون بزند و ما از پوشش تمام سطح داخلی کاسه مطمعن شویم .

  اکنون یک شربت میوه ای مانند پرتقال آماده میکنیم ، میتوانید از شربت های آماده پالپی استفاده کنید و یا اگر آب پرتغال طبیعی در خانه دارید که بسیار بهتر است ؛ سپس ورقه های رولت را در شربت پرتغال خیس میکنیم بطوریکه آب پرتغال کاملا به خورد نان رولت برود و سپس رولت ها را به سطح دیواره کاسه پیرکس میچسبانیم و اینکار را تا جایی ادامه میدهیم که تمام سطح داخلی آن پوشیده شود .

  اکنون رولت ها را در یخچال با دمای پایین بگذارید تا سفت شوند و اصطلاحا خودشان را بگیرند .

  طرز تهیه ژله مخصوص

  2:

  مرحله بعدی درست کردن ژله برای شارلوت هست …و گذاشتنش تو یخچال تا نیم بند شه ! میتوانید در این قسمت ژله را با بستنی درست کنید . روش تهیه ژله بستنی به این صورت است که :

  در ابتدا که پودر ژله را در یک لیوان آب جوش آب کردید و کاملا یه لیوان از پودر حل شده به دست اوردید ، به جای ریختن یک لیوان آب سرد به این لیوان ژله داغ ، میتوانید از یک لیوان بستنی هم طعم با طعم ژله استفاده نمایید و پس از مخلوط کردن در یخچال قرار دهید تا این مورد هم به صورت نیم بند در بیاید اصطلاحا .

  وقتی ژله نیم بند شد و دیگه شل و آبکی نبود  ، ژله رو بریزید تو اون قالب پر از رولت که مرحله قبل آماده کرده بودید تا کاملا پر بشه ! البته در این مرحله هم میتوانید از میوه و یا دیگر موارد دلخواه هم استفاده کنید برای پر کردن اون .

  در آخر پس از چند ساعت گذاشتن شارلوت در یخچال ، اون رو در بیارید و سپس برگردونید و سپس اقدام به تزیین روی اون کنید و اکنون شارلوت پرتغالی ما آماده است تا جهت پذیرایی از مهمانان سرو شود .

  ژله شارلوت در خانه

  طرز تهیه شارلوت در خانه

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->