• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • پروژه ساخت ریسه شلنگی LED

  مراحل ساخت لایتینگ نواری LED

  ریسه شلنگی LED –

  طرز ساخت ریسه LED –

  با درود فراون – همانطور که میدانید یکی از رسالت های مهمه وب سایت ما آموزش راه و روش ساخت لوازم و وسایل است ؛ یا بهتر بگویم در یک کلمه : کارآفرینی ! قطعا ساخت ریسه های شلنگی نوری میتواند کارآفرینی باشد ؛ شاید جالب باشد بدانید اصلا خود من با این هدف این ریسه شلنگی را در خانه درست کردم تا با کمی سبک سنگینی متوجه بشوم آیا ساخت و تولید این وسیله در این برحه زمانی و وضعیت کنونی بازار کشور آیا ممکن و به صرفه است یا خیر ؟ که خوب در شرایط من و با توجه به نبود سرمایه و بسیاری مسایل دیگر این ایده ساختنی نیز پس از ساخت به جمع تمام چیزهایی که قبلا در حرکت برای تولید تیراژ آن ناکام بودم رفت :( اما من امروز اصلا از این بابت ناراحت نیستم ! چراکه تجارب فراوانی در این زمینه کسب کردم و هم اکنون که در حال تایپ این مقاله آموزشی هستم یک دفترچه پر از ایده هایی که هنوز فرصت ساخت و تولید آن برایم فراهم نشده دارم و قطعا یک روز خواهم توانست …….  بگذریم ! هدف ما در این آموزش این است که به شما نشان دهیم و بیاموزیم که چگونه میتوانیم با تعدادی لامپ های LED و مقداری سیم و شلنگ معمولی که تمام اینها در دسترس قابل خرید است ؛ یک ریسه شلنگی یا همان لامپ های شلنگی تزیین از نوع LED را بسازیم ! این میتواند در عین سادگی و کوچکی خود به شما برای ساخت لوازم و ایده های ذهنی خود دید دهد ! پس با ما در این آموزش ساخت ریسه شلنگی همراه شوید .

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  LED 20 عدد
  درایو LED 1 عدد
  سیم دوبل مسی مقدار لازم
  شلنگ شیشه ای مقدار لازم
  دو شاخته برق 1 عدد
  دستگاه لحیم 1 عدد
  قلع مقدار لازم
  چسب 1 عدد
  ترمینال 1 عدد
  سایر ابزار و لوازم تعداد لازم

  چگونه برق AC را به DC تبدیل کنیم

  1:

  اولین کار این است که لامپ های LED را در فواصل معین متناسب با آداپتور یا منبع تغذیه ، در سیم های دوبل مسی لحیم و متصل نمایید ، نکته مهم این است که ساختار ریسه را از قبل بدانید و برای آن نقشه و شماتیک داشته باشید ! به عنوان مثال تصور بفرمایید ما برق متناوب منزل که 220 ولت AC است را توسط 4 عدد دیود معمولی به برق مستقیم DC تبدیل نماییم ! خوب اکنون برق خروجی ما چند ولت است ؟ بله طبق فرمول این خواهد بود : 220 ×V3 که میشود 381 ولت . خوب حالا با توجه به اینکه ما هر لامپ LED که در اختیار داریم ولتاژی حدود 3.2 ولت نیاز دارد پس در صورت اتصال سری آنها این ولتاژ چند عدد لامپ LED را میتواند روشن نماید ؟ اگر ولتاژ را جهت بالابردن طول عمر 3 ولت در نظر بگیریم این عدد 127 خواهد بود ! پس میتوان با اتصال سری زنجیره ای 127 عدد لامپ LED آنها را بدون مقاومت و بصورت مستقیم بعد از یک پل دیود روشن کرد !

  از انجا که منبع تغذیه ما نوع ولتاژ خروجی محدود در حد 70 ولت برای 20 لامپ LED را دارد بنابراین ما در اینجا این تعداد را سری کردیم ! همانطور که گفتم در ابتدا این لامپ ها را بصورت رنجیری متصل میکنیم و ابتدا تست میکنیم و در صورت سلامت کارکرد آنها را به درون یک شلنگ کاملا شفاف شیشه ای از جنس پلاستیک هدایت میکنیم و سپس ابتدا و انتهای آن را از شلنگ خارج کرده و برای اتصال به درایو آماده میکنیم .

  در آخر سیم ها را به خروجی مدار مبدل برق AC به DC متصل میکنیم و سپس مجموعه را به برق وصل کرده و از نتیجه کار خود نهایت لذت را خواهیم برد !

  خاطرتان باشد هدف اصلی ما از این پروژه های ساختنی افزایش توانایی فردی برای ساخت و تولید پروژه هایی بزرگ تر و پیچیده تر است ، امیدواریم که از این آموزش نهایت استفاده و لذت را برده باشید .

  ریسه شلنگی دست ساز

  طرز ساخت ریسه شلنگی

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->