• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • پروژه تبدیل ذره بین معمولی به لوپ چراغدار

  ذره بین لامپ دار

  ذره بین پایه دار با چراغ را در خانه بسازیم –

  آموزش تبدیل ذره بین به چراغ کار –

  با درود – من یک ذره بین پایه دار به شکل لوپ معمولی داشتم که البته چراغ داشت ولی چراغ این وسیله به هیچ استفاده و کاربردی نمیخورد چرا که تنها یک لامپ LED کوچک بود که توانایی روشنایی آنچنانی نداشت ؛ بخصوص اگر سوژه نیازمند دقت بالایی بود روشنایی این لامپ به هیچ عنوان برای ما مناسب نمیباشد ؛ خوب در این شرایط بهتر است با کمی ایده و لوازم بدون استفاده این لوپ یا پایه ذره بین دار را بصورتی که در ادامه خواهید دید بهینه میکنیم تا علاوه بر افزایش شار نوری و دقت کاری ؛ تاثیر مطلوب تری بر نتیجه کار ما بگذارد . نکته مفید دیگری که در این پروژه اتفاق افتاد این بود که این چراغ از نوع باطری دار بود و این مسئله دشواری بود چراکه شما مجبور بودید مداوم برای آن باطری خریداری نمایید و این یعنی هزینه ! خوب در این پروژه کار دیگری که صورت گرفت برقی شدن کامل بود و به این ترتیب یک مدار نوری با برق مستقیم درست کردیم .

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  لامپ SMD 21 عدد
  یکسوساز 1 عدد
  سیم مناسب مقدار لازم
  ذره بین 1 عدد
  دو شاخه 1 عدد
  ابزار و لوازم مقدار و تعداد لازم

  مراحل پروژه بازسازی و بهینه کردن

  1:

  خلاصه دست به کار شدم و در لوازم دور ریز انبار نگاهی انداختم و مقدار حدود نیم متر ریسه شلنگی قدیمی پیدا کردم و قابل اسفاده نبود ! اون رو برداشتم و با جدا کردن غلاف رویی به هسته لامپی رسیدم که هر چند سانتیمتر یک لامپ معمولی رشته ای در آن جاسازی شده بود ؛ لامپ های قدیمی را کاملا خارج کردم و جای آن نوع لامپ SMD پرنور قرار دادم  و سپس اونهارو همگی رو بصورت سری بهم اتصال دادم که چیزی حدود 21 عدد لامپ شد – هر لامپ اگر 3.2 ولت محاسبه شود : 21×3.2 =67.2 ولت که ولتاژ اتصال بازی حدود 70 ولت نیاز داره ، برای تامین همچین ولتاژی نیاز به یک پل دیود + خازن + مقاومت داریم ؛ این مجموعه رو پس از اتصال و لحیم کاری در محفظه مناسبی که قبلا محل باطری ذره بین بود جاسازی میکنیم و از آن 2 سیم برای اتصال به مجموعه SMD و 2 سیم هم برای اتصال به پریز برق میکشیم و نکات حفاظتی را نیز کاملا رعایت مکینیم و در آخر پروژه ذره بین چراغدار ما یا چراغ کار یا لوپ لامپ دار ما به اتمام میرسد و تمام میشود ؛ امیدواریم که این دست ساخته ما نکاتی برای شما مفید بوده باشد و استفاده لازم را برده باشید .

  چراغ کار پایه دار

  بهینه کردن و ساخت ذره بین چراغدار

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->