• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت دکوراسیون داخلی [قسمت1]

  آموزش ساخت دکوراسیون داخلی [قسمت1]

  آموزش ساخت دکوراسیون داخلی [قسمت1] MDF بصورت تصویری و گام به گام همراه با توضیحات و عکس های فراوان از مراحل

  قسمت اول : ساخت دکور پنجره چوبی MDF برای نورپردازی در سقف گچی

  با درود فراوان . آموزش امروز از جمله آموزش هایی است که در بخش ساخته های کاربران قرار گرفته و خود اینجانب این کار را اجراء کرده ام و از آنجاییکه در این پروژه از ابتدا تصویر گرفته ام ,لذا آن را مناسب قرار گرفتن در این وبسایت دیدم و به این شکل که در ادامه میبینید مراحل را انجام دادم و از تمام مراحل ریز به ریز عکس و فیلم تهیه کرده ایم که البته به دلیل کاهش حجم و تعداد تصاویر فقط تصاویر اصلی که حالت گویا و کلی تری دارند را برایتان قرار میدهیم و از پرداختن ریز به ریز در جزییات پرهیز نموده . امیدوارم که ایده این بنده حقیر [Juzani] و مراحل  اجراء آن را بپسندید و خلاء و نقصانی در آن مشاهده نمودید به بزرگواری خود ببخشید . ضمن آنکه اگر پیشنهادی دارید خوشحال میشویم تا ما را راهنمایی کنید تا در کارهای بعدی از نظرات سودمند شما بهره ببریم .

   

  لوازم مورد نیاز جهت آموزش ساخت دکوراسیون داخلی :

  قطعه / ماده

  تعداد / وزن

  MDF

  به مقدار لازم

  فرز انگشتی | میکرو فرز

  1 عدد

  میخ کوب

  1 عدد

  چسب چوب

  1 عدد

   


  گام نخست : ایده برای ساخت دکور

  در ابتدای هر کاری , شما باید یک ایده قطعا داشته باشید و در راستای آن حرکت کنید ! برای مثال در این آموزش که طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی منزل است ما یک گوشه کوچک از آن را که تزیین سقف و نورپردازی است خدمت شما ارایه میدهیم و به همین دلیل نام آن را قسمت 1 نهادیم تا در آینده سایر قسمت ها و کارها را نیز خدمتتان نشان دهیم .

  ایده ما این است که حجم گچی مشخص {رابیتس} که در عکس میبینید را توسط چوب MDF بصورت پنجره ای دکوراسیون کنیم و پشت آن یکدست شیشه سندبلاست و یا طلق پلکسی با نورپردازی قرار بگیرد و در ادامه آن را اجرا میکنیم .

   

  ایده برای دکوراسیون داخلی

  ایده برای دکوراسیون داخلی


  گام دوم : قطعه ها را برش بزنید و آماده کنید

  اکنون که طرح و نقشه و ابعاد مشخص شده است , متریال و رنگ و… نیز مشخص میکنیم و به سراغ برش های قطعات جهت ساخت دکوراسیون میرویم . نکته مهم در این بخش این است که اگر دقت کرده باشید تمام برش های ما بصورت فارسی بر ,45درجه است که زیباترین نوع برش و کلاف کردن در ساخت مصنوعات چوبی و فلزی است . قطعات دکوراسیون داخلی را برش زده و آماده میکنیم برای اسمبل کردن و نصب در جای خود مطابق آنچه که تصاویر آموزش دکوراسیون داخلی به شما نشان میدهند .

   

   

  قطعات چوبی

  قطعات چوبی


  گام سوم : چگونه اسمبل کردن و منتاژ قطعات دکوراسیون داخلی

  قطعات دکوراسیون داخلی را در این آموزش ما به این شکل منتاژ میکنیم که ابتدا کلاف منتاژ میشود تا اگر کجی و یا تاب خوردگی داشته باشد آن را رفع کنیم و سپس قطعات و تکه های داخلی را نصب میکنیم . اینکار را ابتدا با آغشته کردن سطح به چسب چوب مرغوب و سپس انصال توسط میخ و پیچ انجام میدهیم بصورتی که کاملا محکم شود . اگر قسمت هایی از سازه مشکلی داشته باشد که نیاز به اصلاح باشد توسط میکروفرز ما این کار را انجام میدهیم .

   

   

  آموزش منتاژ MDF

  آموزش منتاژ MDF

  ساخت قفسه چوبی

  ساخت قفسه چوبی

  ساخت دکوراسیون داخلی

  ساخت دکوراسیون داخلی

  ساخت دکور نورپردازی

  ساخت دکور نورپردازی


  گام چهارم : چگونه نصب کردن دکور

  دکوراسیون داخلی ما آماده است , و اکنون آن را در جای خود قرار میدهیم و توسط میخ و پیچ به دیواره یا زیرکار محکم میکنیم چراکه روی آن اگر یادتان باشد گفتیم که شیشه قرار میگیرد و نباید در اثر وزن شیشه , بلغزد و یا از جای خود تکان بخورد .

   

   

  چگونه دکور بسازیم

  چگونه دکور بسازیم


  گام  پایانی : تزیینات و تمیز کردن

  ساخت دکوراسیون داخلی به اتمام رسیده است , ما برای کناره های دکور چوبی از نوارهای MDF استفاده کردیم که آموزش و طریقه نصب آن را نیز در آینده و در قسمت های بعدی به شما آموزش خواهیم داد .

   

   

  آموزش چگونه ساخت دکور چوبی

  آموزش چگونه ساخت دکور چوبی

  آموزش ساخت دکوراسیون منزل

  آموزش ساخت دکوراسیون منزل


   

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  2 نظر

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->