• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • پروژه آموزش ساخت کیف چرم برای تبلت

  طرز ساخت کیف چرم

  ساخت کیف چرم تبلت –

  آموزش ساخت کیف چرمی با الگو –

  درود پروردگار بر شما – کیف چرم ! واژه اشنایی است بخصوص اگر کاربر و بازدید کننده همیشگی ما بوده باشید ! چراکه قطعا با اموزش های پیشین ما در زمینه تولید مصنوعات چرمی آشنا شده اید ؛ از آموزش کیف چرمی موبایل تا کیف جاکارتی چرمی و کیف چرم دانشجویی و…. همگی را خوب دیده اید و خاطرتان است که با چرم چه لوازم زیاد و کاربردی عالی ساختیم ؛ این آموزش نیز در راستای تمهیدات دید بخشی برای رشد و شکوفایی فلسفه کارآفرینی کشور است ، بسیاری از کارهایی که در اینجا آموزش ساخت آن قرار داده شد بسیار جذاب و با کیفیت بوده اند به حدی که حتی از نمونه خارجی نیز بسیار عالی تر و خوش قیمت تر بوده اند ! برای مثال این کاور تبلت چرم را بنده جدود سال 91-92 ساختم برای کتابخوان الکترونیکی نوک سیمپل تاچ ؛ آن زمان کاور های اورجینال و فابریک همین کتابخوان یا بوک ریدر به قیمت 50 هزار تومان به دست مصرف کننده میرسید که قالبا بصورت سفارشی از سایت هایی مانند آمازون و ایبی خریداری میشد ، جنس این کاور ها از پلاستیک یا همان فوم بود که شما مشابه تولید آن را در دست دستفروشان میبینید به طرح کیف مدارک و کیف پول و جاکارتی و… با قیمت هایی بسیار پایین ! نگهدارنده 2 لبه این کاور هم یک کش بود !! خوب دیگر با این توضیحات قطعا متوجه شده اید که پول پای چه جنس و کیفیت یکبار مصرف و به دردنخوری میدادیم ؛ در آن هنگام من این کاور را ساختم و البته چند نمونه دیگر که هر چند چرم طبیعی نبود ولی از لحاظ کیفیت بسیار بهتر از نمونه های موجود بود و این کیف را نیز با همان قیمت به دوستی از شهرستان یاسوج فروختم و خوب خاطرم است چرا که اولین فروش های من در اینترنت بود ، یا به نحوری اولین گام های کارآفرینی من ! در هر صورت زمان گذشت و آن اشتیاق تولید کم رنگ و ناپدید شد اما هنوز برای خود و اطرافیان استارت ساخت و تولید کیف های چرمی توسط یک فرد ناشی بدون تجربه ؛ تعجب آور بود . امروز نیز به رسم همیشه هدف ما این است تا یکی دیگر از این تجربیات تولید و ساخت را در اختیار شما قرار دهم ، امید که برای شما خواننده گرامی مفید واقع گردد . پیشتر اطلاعاتی در قالبت متن در مورد چرم و خصوصیات و نکته های آن بیان کردیم که در ادامه نیز به هرآنچه که به خاطر بیارم در جهت راهنمایی شما اشاره خواهم کرد .بنابراین با ما همراه شوید در ادامه آموزش ساخت کیف چرم تبلت.

  نیازمندی ها :
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  چرم روغنی مقدار لازم
  چرم اشبالت مقدار لازم
  نخ لی مقدار لازم
  ورق مقوا | تکسون 50 × 50 Cm
  برگ رادیولوژی مقدار لازم
  ابر اسفنجی مقدار لازم
  آهنربای نئودمیومی 1 عدد
  ورق فلزی نازک مقدار لازم
  مداد- خودکار – قیچی هر کدام 1 عدد
  تیغ و سایر ابزار لازم تعداد لازم

  آموزش ساخت کیف چرمی

  1 :

  آموزش ساخت یک کیف چرمی از کجا آغاز میشود ؟ بله قطعا از یک ایده ! این کیف ابتدا یک ایده ذهنی و سپس یک پالت از ابزار و لوازم و بعد یک کیف چرمی شده است که شاید اینگونه بتوان گفت که هر چه ذهن شما جزییات بیشتری را بررسی نماید ؛ نتیجه نهایی کار شما رضایت بخش تر است .

  با این توضیح متوجه شدید که ابتدا باید یک الگو داشته باشیم ، در ابتدا اینگونه آغاز کردیم که ورق های تکسون رو به 2 نیم برای لبه های تاشو کیف یا کاور برش زده و البته این برش دقیقا بر اساس اندازه تبلت است با یک درصد و تلرانسی اضافه تر برای محل های برش و یا لبه های چرم که تا میخورد . سپس مطابق اندازه های تبلت لبه های تکسون را گرد میکنیم تا زیبایی آن بیشتر شود و البته لبه های تیز به نظر من کمی دردسر دارد ! این امور را مانند تصویر پی میگیریم و سپس ورق های مقوایی را در پشت لایه زیرین کیف یا کاور میچسبانیم ، از آنجاییکه قرار است تبلت بصورت بندی در کاور فیکس شود لذا ما محل قرار گیری 4 عدد گیره از جنس همان لایه یعنی اشبالت را تدارک دیده ایم که جای آن را به اینصورت که تبلت را ابتدا پشت رو میگذاریم و سپس 4طرف را کاملا علامت میزنیم و در آخر توسط هویه و حرارت آن این محل هارا سوراخ میکنیم تا بند چرمی به راحتی از آنها عبور نماید مانند تصویر .

  الگو برداری برای کارآفرینی

  آموزش ساخت کیف چرم

  آموزش ساخت کاور چرم تبلت

  2:

  4 عدد بند چرمی را اکنون میدوزیم ، برای این امر مانند تصاویر چند خط با خط کش و مداد بر روی پشت اشبالت میکشیم به این مستطیل ها را به 3 قسمت تقسیم میکنیم زیرا یک لبه برمیگردد و لبه دیگر بر روی لبه اول برمیگردد و سپس دقیقا خط وسط را با نخ لی یا نخ کفاشی توسط چرخ دوخت میزنیم تا کاملا محکم و عمری شود و سپس امتحان میکنیم که آیا سوراخ های ایجاد کرده در مرحله قبل برای آن مناسب است یا نیاز به اصلاح دارد !!

  طرز دوخت بند چرمی

  طرز ساخت کیف چرم

  طرز ساخت کیف بند دار چرمی

  3 :

  اکنون بند های مرحله قبل را برای هر 4 محل ایجاد شده نصب میکنیم و در آخر با قرار گیری امتحانی مجدد تبلت و سفت کردن بند ها از محکم نگه داشته شدن تبلت پس از ساخت ، توسط این بند ها اطمینان حاصل میکنیم . سپس بند ها را توسط چسب چرم با کیفیت اصلی ، محکم مینماییم و میگذاریم تا کمی چسب خشک شود و در این فاصله به مرحله بعد میرویم .

  طرز تهیه چرم چگونه است

  ساخت کیف چرم

  کیف تبلت چرم دست دوز

  4:

  در این گام ، به سراغ لایه رویی که از جنس چرم روغنی است میرویم ، برای ظاهر کاور ایده و طرحی اگر دارید توسط مداد و یا گچ خیاطی همانند ما ترسیم نمایید و سپس در زیر چرم ما یک لایه ابر قرار داده ایم و پشت آن یک برگ رادیولوژی و سپس از روی خطوط شروع به دوخت نمودیم تا اینکه در نهایت ظاهر رویی کاور ما تکمیل گردید در لبه آن طرف کاور هم با استفاده از چند عدد تکه از نوار فلزی متر مستعمل یک جانما برای قرار گیری آهنربای مرحله بعدی ایجاد نموده ایم .

  مراحل کار آفرینی

  نحوه ساخت کیف چرم

  آموزش دوخت کیف تبلت

  5 :

  همانطور که میدانید ما نیاز به یک روش برای بسته نگه داشتم 2 لبه کاور هستیم تا لبه رویی آن که بر روی تبلت مینشیند به این راحتی باز نشود ، برای این منظور ساده ترین کار یک کش است ! ولی ما هدف اصلی مان زیبایی و کیفیت و دوام است پس یک زبانه مانند عکس میدوزیم که رد آن یک عدد آهنربای فوق قوی با نام آهنربای نئودمیومی قرار دارد و پس از بستن کاور این آهنربا بر روی لبه بالایی آنور کیف میچسبد و اجازه نمیدهد که کاور بی دلیل از هم باز شود .

  دیزاین کیف چرم

  ساخت انواع کیف چرم


  کیف تبلت چرم دست دوز

  6 :

  اکنون همه چیز آماده است ؛ برای این منظور کافی است 2 لایه رویی و زیرین را بر روی هم کاملا با دقت قرار دهیم بطوریکه حتی یک میل هم جابه جا نشود ؛ سپس بعد از گذشت زمانی که چسب چرم حسابی خشک شده ، توسط یک چرخ صنعتی دور تا دور کار کاور چرمی را میدوزیم که در این دوخت نیز یادتان باشد نخ مخصوص لی باشد ؛

  در نهایت پس از چرخکاری و نصب تبلت تصویر نهایی آن را میتواند ببینید ، امیدوارم که از این آموزش نهایت استفاده و لذت را برده باشید .

  مراحل دوخت کیف چرمی

  ساخت کیف چرم

  آموزش چرم دوزی

  جدیدترین آموزش ساخت کیف چرم دست ساز

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->