• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • آموزش ساخت گل اوریگامی ژاپنی Kusudama

  آموزش ساخت گل اوریگامی ژاپنی Kusudama

  آموزش ساخت گل اوریگامی ژاپنی Kusudama با کاغذ و مقوا بسیار جالب و زیبا

  آموزش اوریگامی

  با درود. . توپ های پزشکی اصطلاحی است که برای واژه Kusudama ball تبیین شده . این یک هنر قدیمی ژاپنی است و از دو واژه مهم ژاپنی یعنی kusuri به معنای پزشگی و tama به معنای توپ برگرفته شده و تصور بر این است که ریشه در گیاه درمانی ژاپنی ها در قدیم دارد . توپ پزشگی معمولا به این صورت که چندین گل را با نخ بهم متصل میکنند تا شبیه یک توپ گلی شود و در انتهای آن یک منگوله آویز میکنند و خود آن را نیز با نخ به ارتفاع می آویزند که رنگ های شاد و زیبا و هنر خارق العاده آنها را در ادامه , در تصاویر خواهید دید . در حال حاضر خود ژاپنی ها نیز از این وسیله و هنر برای تزیین و دکور استفاده میکنند . البته اختلاف نظر هایی وجود دارد که برخی این هنر را به دلیل وجود نخ و چسب , اوریگامی اصیل نمیدانند ولی در هر صورت به عنوان هنر اوریگامی در جهان مرسوم است .

  ما نیز امروز این آموزش جذاب و از همه مهمتر زیبا را برای دکوراسیون و تزیین اتاق منزل و ورودی آماده کرده ایم امیدواریم که از آن نهایت استفاده را ببرید .

  لوازم مورد نیاز جهت آموزش ساخت گل اوریگامی ژاپنی :

  قطعه | ماده

  تعداد | وزن

  کاغذ مخصوص

  به تعداد لازم

  چسب مخصوص

  1 عدد

  منگوله و آویز

  1 عدد

  ابزار و….

  مورد نیاز

  لوازم

  لوازم ساخت گل اوریگامی ژاپنی


  آموزش ساخت گل کاغذی با روش اوریگامی

  1 :)

  همانطور که در مقدمه گفته شد هنر اوریگامی باید فقط کاغذ برش داده و تا زده شود ؛ و به همین دلیل این روش را برخی اوریگامی نمیدانند ولی از آنجا که این نیز نوعی هنر کاغذی است به عنوان اوریگامی مرسوم است . براش شروع کاغذ های گرم بالا و با کیفیتی را انتخاب کنید و آنهارا مطابق تصاویر که گام به گام تهیه و قرار داده شده است درست کنید تا در نهایت به یک گلبرگ تبدیل شوند .

   

  مرحله 2

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 3

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی در خانه

  مرحله 4

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 5

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 6

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 7

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 8

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 10

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی


  ساخت گل مصنوعی دکوری

  2 :)

  خوب اکنون به تعداد لازم این مراحل را برای تمام رنگ ها و گلبرگ های دیگر انجام میدهیم تا به تعداد لازم از آنها در اختیار داشته باشیم و در آخر همه آنها را از قسمت و لبه ای که بهم میچسبند با چسب مخصوص بهم متصل میکنیم و با گیره کاغذ آن لبه ها را محکم نگه میداریم تا زمانی که چسب خشک شود و گل ما آماده شود .

   

  مرحله 11

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 12

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 13

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  مرحله 14

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی در خانه

  خانگی

  آموزش ساخت گل اوریگامی ژاپنی


  ساخت چیزهایی در سبک اوریگامی

  3 :)

  اکنون ساخت گل اوریگامی تمام شده ولی هنوز توپ پزشگی یا Kusudama درست نشده ! برای اینمنظور چند گل دیگر با رنگ های دلخواه میسازیم و در آخر آنهارا با چسب بهم متصل میکنیم و یک آویز نخی از آن رد میکنیم که قسمت پایینی آن منگوله یا مدال و کریستال و… آویز باشد و قیمت بالایی نیز به یک قلاب در سقف متصل گردد که در پایین چندین نمونه از این توپ هارا میبینید که چقدر زیبا و هنرمندانه ساخته شده اند و برای تزیین و دکوراسیون بسیار مناسب هستند .

  آشنایی با اوریگامی

  ساخت گل اوریگامی ژاپنی

  سبک kusudama

  آموزش ساخت گل اوریگامی ژاپنی زیبا

  kusudama

  آموزش ساخت گل اوریگامی ژاپنی


  نکته و سخن آخر :

  خیلی از موارد و نکته ها که در این آموزش گفته شد را ؛ ما نیز پیشتر نمیدانستیم ! تجربه خوبی بود ؛ شاید باورش کمی سخت باشد اما حتی ساخت ساده ترین کاردستی های ممکن در طول زندگی به قدری به دانش و تجربه و گسترش نبوغ شما کمک میکند که اثرات مثبت آن را در تمام امور زندگی لمس خواهید نمود ! هرگز تصور نکنید ساخت کاردستی یا همان دست ساز حتی اگر ساده باشد , وقت هدر دادن است ! این اشتباهی است که اغلب مردم مرتکب میشوند و همواره سطح نبوغ و خلاقیت ذهنی آنها در محدوده کوچکی متوقف خواهد ماند ! وسعت ایده های ذهنشان محدود و کوچک است و همواره به نبوغ ذهنی انسان های فعال و پویا غبطه میورزند ! سعی کنید از اینان نباشید .

  با ما همراه شوید ! سایت ما را بوکمارک و یا مشترک شوید تا انگیزه ای باشد برای حرکت به سمت ساخت , دست ساز های خانگی !!

  همواره از خلقت خود لذت خواهید برد , موفق باشید .

  آموزش اختصاصی Diys.ir : آموزش ساخت گل اوریگامی ژاپنی Kusudama

   

  در انجمن تخصصی گفتگو Diys به ما بپیوندید forum
  ما را در اینستاگرام دنبال کنید اینستاگرام

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->