• آموزش ساخت کاردستی هنر دست ساز

 • ساخت تابلو کهکشان راه شیری

  ساخت تابلو کائنات

  ایده جذاب با الهام از کهکشان راه شیری !

  ساخت جعبه سایه دست ساز

  با درود فراوان – پیش تر اگر خاطرتان باشد آموزش ساخت جعبه سایه دکوراتیو را به شما نشان داده بودیم که مراحل کامل ساخت را با توضیح به تصویر کشیده بودیم و اکنون همان کار را با طرح کهکشان راه شیری خواهیم ساخت .

  در این آموزش شاید نقص های در تصاویر دیده شود مثلا من دوست داشتم از مرحله نصب چراغ و یا چسباندن لایه های سایه عکس وجود داشت که متاسفانه شخص سازنده فراموش کرده بودن !

  لذا پیشنهاد میکنم حتما آموزش های قبلی ساخت جعبه سایه را مشاهده نمایید و قلق ها و نکات ریز و مختلف را برای ساخت بهترین اثر هنری خودتا از مطالعه چند آموزش بدست آورید .

  نیازمندی ها
  قطعه | ماده تعداد | مقدار
  کاغذ گرم بالا تعداد لازم
  لامپ LED تعداد لازم
  کاتر+قیچی+سوزن 1 عدد
  قاب برای باکس 1 عدد

  کهکشان راه شیری چیست

  1 :

  کهکشان راه شیری را اگر مورد جستجو قرار دهید و تصاویر زیبای آن را مشاهده کرده باشید حتما طرح و الگو این باکس برایتان آشنا خواهد بود .

  برای ساخت این اثر دکوری تعدادی کاغذ وزن بالا و ضخیم تهیه کنید و تعداد کاغذ ها با مقدار شلوغی جعبه باید هماهنگ باشد مثلا در آموزش های پیشین طرح دقیق تر و با جزییات بیشتری چون آموزش دادیم بنابراین تعداد لایه ها نیز افزایش داشته و متناسب با آن تعداد برگه ها نیز بیشتر بوده !

  طرح را شبیه زمانیکه گرافیک کامپیوتر نصب نیست به حالت سخت لایه در بیاورید و پرینت بگیرید که در این حالت لایه های کلی عکس بصورت لایه لایه کاملا مشخص میشود .

  اگر اینکار برایتان سخت بود و یا نتوانستید انجام دهید ؛ میتوانید چند لایه تقسیم کنید و شروع به برش لایه ها با کاتر نمایید و در آخر توسط ابزاری مانند سوزن و … کاغذ را شبیه حکاکی بریل در بیاورید !!

  این حکاکی و ایجاد نقطه و خطوط در اصل همان ذرات و ستاره های کوچک و شهاب سنگ های کهکشان راه شیری هستند و با برجستگی خاص خود زیبایی وصف ناپذیری به جعبه ما میدهند که در تصویر میبینید .

  ساخت باکس سایه

  کهکشان راه شیری چیست

   

  الگو از کهکشان راه شیری

  2 :

  اکنون همانطور که در مراحل آموزش قبلی دیده بودید ؛ لایه های کاغذ را با فاصله مناسب و به ترتیب روی هم بچسبانید و کا این جعبه و مجموعه را در یک قاب زیبا نصب کنید .

  در آخر از چراغ یا لامپ LED برای تامین روشنایی آن استفاده کنید و میتوانید از چند رنگ مختلف متناسب با الگو و طرح اصلی که در عکس دیده اید استفاده کنید مثلا رنگ های آبی ؛ ارغوانی ؛ بنفش و…

  در نهایت شاهکار هنری شما آماده است و فقط کافی است آن را در شب روشن کنید و لذت ببرید ؛ ما برای شما آرزوی موفقیت میکنیم .

  منظومه شمسی

  مرکز کهکشان راه شیری

  الهام از کهکشان ها

  تابلو دیواری کهکشان راه شیری

   

  درباره نویسنده

  بسیار خوشحالم از اینکه هر روز به امید تحقق رویاهام میام اینجا ، مطلب جدید و آموزش قرار میدم , هدف نهایی ما خیلی بزرگه و امیدوارم به لطف خدا و حمایت و همکاری کاربران عزیز به این مهم برسیم تا بتونیم به کشور ؛ ملت و خانواده خدمت کنیم . التماس دعا

  مطالب مرتبط

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  <-- telegram end -->